Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogy lehet ilyen...

Excelben hogy lehet ilyen táblázatot csinálni?

Figyelt kérdés

Kéne egy olyan sor, amiben az egyik oszlopban 3 sor, a másikban 4 sor van (a legelső oszlopban pedig 1). Eddig azt hittem, lehet olyat, hogy egy cellát felosztani pl 3 kisebbre, de ez nekem már nem sikerült, és elvileg nem is lehet: [link]

Van az excelnek még egy funkciója, de nekem most nem erre lenne szükségem: [link] hiszen én sorokba szeretném rendezni az adataimat.


Ilyen tudok csinálni, de ez nem valami esztétikus: [link]


Illetve úgy is meg lehetne oldani, hogy 12 sort ügyesen egyesítgetek... De tényleg ez az egyetlen módja? :c



2021. szept. 1. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rajzold le egy papírra, hogy mire gondolsz, mert nem jöttem rá
2021. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Cellák egyesítése működik pedig függőlegesen is legalábbis libreoffice calc /google sheet esetén , azaz két egymás felett álló cellát olvaszt egybe.
2021. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam #1, bocsi, hogy nem volt érthető

[link]

2021. szept. 1. 15:03
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 az egyesítéssel nincs gondom, csak felosztani nem tudom így
2021. szept. 1. 15:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk most rájöttem, hogy furcsa is lenne, ha lehetne, hiszen az Excelben vagy 3, vagy 4 sort tudok csinálni, de a kettő együtt nem megy, mert nem egymás többszörösei, mint pl 2-4 esetében. Úgyhogy azt hiszem, marad a 12 soros megoldás.
2021. szept. 1. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni!

Cellaegyesítéssel.


Csak azt kell figyelembe venni, hogy az egyik oszlop ugye 3 a másik meg 4 cellás, ezért kicsit trükközni kell.

Ebben a konkrét esetben egy 3 cella széles, 12 cella magas táblát vonalazz be, ez az alap.

Aztán az első oszlop 12 celláját egyesíted.

A második oszlopban csinálsz 3 db 4 magasságú cellát egyesítéssel és a harmadik oszlopban pedig 4 cellát, amik 3 cella magasak.

Pont úgy fog kinézni, mint ahogy rajzoltad.


A titok az, hogy az oszlopokban szereplő cellák számainak a legkisebb közös többszöröse méretű táblázattal kezdd.

2021. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert a legkisebb egység a cella, szóval első oszlopban 12x1 cella van összeolvasztva, 2. oszlopban 3x4 cella, 3. oszlopban 4x3 cella.
2021. szept. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6-7

Köszi nektek, erre gondoltam én is, most már értem, miért kell így, csak azt hittem, van más módja is.

2021. szept. 1. 15:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!