Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fizetős lett az Office?...

Fizetős lett az Office? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Most vettem új laptopot, a Euronicsban. Ott mondták, hogy a Word, Excel stb rajta vannak. Viszont az Office-t le kell rá töltenem.

Én azt hittem, hogy az Office az e-mailek működéséhez kell a gépen. Most derült ki, hogy valójában a Word és társaihoz kell (pl. a Wordben csak írni lehet, de a szavak aláhúzására vagy vastagítására nem lehet kattintani sem).


2 lehetőséget dob fel mindig: aktiválás, vagy ingyenes próbaverzió. Mivel nekem nem csak próbára kéne, hanem állandóan, aktiválnom kéne. De arra az opcióra kattintva, csak vásárolni lehet, minimum 2400 havonta!

Jó helyekről töltögetem le az Office-t? Már tényleg nincs ingyenes verziója?



2021. szept. 5. 01:35
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Brand laptopnál ez ilyen. Mindent rád akarnak sózni. Leszedheted torrentről vagy megveheted pl. HRK-n 3000ft-ért. Ez nem havi hanem egyszeri vásárlás.
2021. szept. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

A Microsoft Office teljes változata hivatalosan, legálisan sosem volt ingyenes.


Ha közoktatásban tanuló tanár/diák vagy, akkor - 2004 óta - az adófizetők pénzén "ingyen" hozzájuthatsz:

[link]


Vagy van 30 napos próbaváltozata:

[link]

de az csak próbaváltozat.


Vagy van online használható változata:

[link]

de az meg online.


Ami valóban ingyenes - ráadásul nyílt forrású (elérhető az a forráskód, amiben a programot írták, így esélyed van arra, hogy átellenőrizd, módosítsd és lefordíthasd magadnak a saját igényeid szerint) és multiplatform (Windows/Linux/MacOSX) is - az a Libreoffice:

[link]

ami bár nem egy amerikai, monopolhelyzetben levő, gigavállalat (Microsoft) terméke, de kompatibilis vele.


Levelek olvasásához van a Windowsban beépített levelező (Windows 10 Posta):

[link]

de a Microsoft Office irodai programcsomagban elérhető a Microsoft Outlook nevű szoftver, de van teljesen ingyenes, ráadásul nyílt forrású és multiplatform alternatíva a Mozilla Thunderbird:

[link]

személyében

2021. szept. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Az Offoce sosem volt ingyenes. Az Office része a Word, Excel, PowerPoint, stb.
2021. szept. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

A félreértést szerintem az okozza, hogy ha manapság feltelepítesz egy Windows 10-et, akkor automatikusan feltelepül egy Microsoft Office alkalmazás is, meg lehet nézni a gépházban: mindenkinek ott van, aki nem uninstallálta azt sajátkezűleg. Ezt a kereskedők is előszeretettel kommunikálják a vevők felé, csak arról nem beszél egyik sem, hogy ez csak egy trial (próbaváltozat), és ha lejár a próbaideje, akkor vagy meg kell vásárolnod vagy elő kell rá fizetned.


Ha van Gmailed, akkor ingyen használhatod a Google Dokumentumok-at, abban is van szövegszerkesztő, táblázatkezelő, vektoros rajzoló, bemutatókészítő. Persze ezeknek a tudása elmarad az álalad ismert, teljes értékű Office-tól, de attól még „háztartási célra” elég szokott lenni. De például van a Gmailhez olyan kiegészítő (plugin), ami Google Táblázattal tud kör-emailt küldeni, kattintások/válaszok/leiratkozások nyomon követésével, statisztikákkal… szóval különb az Excel+Word+Outlook csodájánál.


A Google Docs a legtöbb Microsoft Office-szal készült dokumentumot is helyesen jeleníti meg, bár néha azért érik keldemetlen meglepetések az embert.


A többi említésre érdemes alternatíváról fentebb már írtak.

2021. szept. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

"Fizetős lett az Office?"

Ha Office alatt a Microsoft Office programcsomagot érted, az mióta létezik, fizetős volt. Az, hogy aki eddig telepítette a gépedet, ezek szerint kérdés nélkül feltelepítette az illegális verziót, az egy másik kérdés. Igen, fizetős, és alapvetően két konstrukcióban vásárolható: van a "klasszikus" Office (jelenleg ha jól tudom, 2019-nél jár a verziószáma), ezt egyszer kell megvenned (borsos áron), és akármeddig használhatod. Illetve van az Office 365, ami viszont havidíjas termék, addig használhatod, ameddig fizetsz érte. Igaz, így az egyszerre fizetendő díj kevesebb, mint ha megvennéd a terméket (pontosabban csak a használati jogát, hiszen nem magát a terméket veszed meg, csak az engedélyt, hogy használd), viszont hosszú távon többet fizetsz érte, mint ha megvennéd egy összegben.

(Egyébként lehet újat mondok, de a Windows is fizetős. Csak ma már sok esetben beépítik a gép árába az eladók.)


"Én azt hittem, hogy az Office az e-mailek működéséhez kell a gépen."

Nem, ahhoz igazából ma már semmi nem kell. (Csak egy böngésző.) Léteznek persze direkt e-mailezésre szánt programok is (és én jobban is szeretem, mint böngészőből, webfelületről használni), de ha nincs ilyened, mondjuk a GMailt akkor is tudod használni. Bár igaz, az Office is tartalmaz levelezőprogramot (Outlook), erre számtalan ingyenes, vagy oprendszerbe beépített szoftver létezik. Akár a Windows 10 Posta, vagy akár a Thunderbird nevű, teljesen ingyenes szoftver.


"Most derült ki, hogy valójában a Word és társaihoz kell"

Kicsit helyesbítek: nem "ahhoz kell", hanem azt tartalmazza. Ami most a gépeden van, az az Office 365 egy próbaverziója. Ez mindössze azt a célt szolgálja, hogy pár napig kipróbáld, megismerd a terméket, és ezután úgy dönts, hogy előfizetsz rá.


"Már tényleg nincs ingyenes verziója?"

Mint írtam, soha nem is volt. De ez nem azt jelenti, hogy ne lenne más megoldás. Sorolok is párat.

- Ha esetleg a közoktatásban vagy valamilyen szereplő (tanuló, tanár), akkor a jogviszonyod idejére igényelhetsz ingyenes Office 365-öt. Pedagógusként még a hagyományos Office-t (a nem havidíjasat, pl. Office 2016), és a Windowst is kérheted "ingyen". (Idézőjelben "ingyen", mert valójában az állam egy valag pénzt kifizetett ezért.)

- Használsz valamilyen ingyenes, nem a Microsoft által fejlesztett terméket. A legismertebb talán a LibreOffice. Igaz, nem Wordnek hívják a szövegszerkesztőjét, és a táblázatkezelője sem az Excel névre hallgat (az azért komoly jogi probléma lenne), de ez semmit nem von le az értékéből. Én kb. egy évtizede használom (beleértve az elődjét, az OpenOffice-t is), és nem váltanék vissza MS Office-ra, úgy sem, hogy munkámból adódóan ingyen megkapnám. Stabilabb, jóval kevesebb hibát tartalmaz, és magánvélemény, de szerintem jobb is. És teljesen ingyenes, akárhányszor akármennyi gépre feltelepítheted teljesen legálisan. Sőt, nem csak Windowsra létezik, hanem az összes elterjedtebb platformra. Szóval ha mondjuk hozzám hasonlóan Linuxot használ valaki, LibreOffice arra is lesz, sőt, általában alapból települ is. (A Microsoft Office-hoz ott azért komolyan mókolni kell.)

De nem ez az egyetlen ingyenes irodai programcsomag. A teljesség igénye nélkül néhány, ami szintén ingyenes, és jól használható: WPS Office, Softmaker FreeOffice, OnlyOffice.

- Használsz valamilyen online megoldást: Google Docs, Zoho Docs, vagy akár a Microsoft Office online verzióját. Alapszintű feladatokra mindegyik teljesen jó.

- Vagy kifizeted az Office 365-ért azt a 2400 forintot havonta, ha mindenképp ragaszkodsz a Microsoft termékéhez. Azért annyira nem nagy összeg az.

2021. szept. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként nagyon sokan azt gondolják hogy ingyenes. Ismerőseim között is voltak akik engem kerestek azzal hogy vettek laptopot amin gyárilag van Windows, de nem találják az Office-t. És azt hitték hogy az Office a Windows-hoz jár, ingyen.
2021. szept. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Itt van az ingyenes Office: [link]

Itt pedig az e-mailek: [link]

2021. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak az archívum kedvéért:

"Az Offoce sosem volt ingyenes."

Ez így, ebben a formában...


Az Office számos verzióban, és ezek mindegyike több kiadásban (edition/suite) jelent meg.


Ezek közül az Office 2010-nek volt egy Office Starter 2010 nevű kiadása ( [link] amelyik csak a Word és az Excel programokat tartalmazta, csak bizonyos PC gyártók telepíthették az OEM Windows mellé, és használat közben reklámokkal szórakoztatta a felhasználót, de ettől eltekintve a termék ingyenes volt: [link] [link]

Aztán, — gondolom, — a Microsoftnál megnézték a bevételeik alakulását, másrészt megjelentek a neten a kis programocskák, amik eltüntették a reklámokat, sőt a telepítők is kiszivárogtak.

Így aztán ezt a termékvonalat nem sokkal később elkaszálták, azóta tényleg ismét nincs ingyenes MS Office-ra lehetőség.

2021. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A linkeket kissé megkutyulta a GYK, bocs.
2021. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Az hogy volt egyszer egy Starter kiadás ami csak 2 programot tartalmazott és csak bizonyos gyártók telepíthették OEM-re, és még reklámok is jöttek, az számomra nem azt jelenti hogy az Office "ingyenes volt". Ingyenes akkor lenne ha mindenki számára elérhető lett volna.

2021. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!