Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne ezt megoldani...

Hogyan lehetne ezt megoldani Excel programban?

Figyelt kérdés

Adott egy Excel fájl, az egyszerűség kedvéért két munkalappal. Az első munkalap egyik oszlopában, mondjuk az A oszlopban termékek nevei vannak. A második munkalap A oszlopában szintén termékek nevei vannak és a B oszlopban ezeknek a termékeknek az ára. Szeretném az első munkalap B oszlopába bevinni a termékek árait. Az első munkalap minden terméke szerepel a második munkalapon is de mindkettő nagyon sok terméknevet tartalmaz. Hogyan lehetne ezt képlettel vagy függvénnyel megoldani?

Valójában az amire választ keresek adatai nem ezek de szerintem így érthetőbb mire keresek választ.



2021. szept. 6. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
fkeres (vagy angolul vlookup) függvényt nézd meg, attól függően, hogy mennyire ez a feladatod, az meg tudja oldani. Csak vigyázz az utolsó paraméterére, ha a második munkalapon nincsenek név szerint rendezve a termékek, akkor hamisnak kell lennie.
2021. szept. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a match, magyarul hol.van függvényt szoktam használni, és az index-et, az pedig visszaadja a találatot.
2021. szept. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!