Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom egy karakter...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom egy karakter kódját kiolvasni – kiíratni?

Figyelt kérdés
Pl. az A betűnek a kódja 0065, tehát ha lenyomom az Alt billentyűt és hozzá a numerikus billentyűzeten a kódszámát, akkor kiírja az A betűt. Most ezt hogyan tudom fordítva megcsinálni, vagyis egy szövegszerkesztőben megírt szöveg egy kiválasztott karakterének a kódját kiíratni?

2021. szept. 18. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Az ASCII tábla kell neked:

[link]

2021. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az ASCII táblázat kell nekem, hanem az, hogy bármilyen már leírt karakter, vagy szimbólum kódját ki tudjam íratni. Tudom, hogy van ilyen lehetőség. Azonkívül pl. az Ű betűnek a kódja 0368 és ez már nincsen benn az általad belinkelt ASCII táblázatban.
2021. szept. 18. 12:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Írsz rá egy programot. Beolvasod karakterként a megadott karaktert, átalakítod számmá, és kiíratod.

Például: [link]


"Azonkívül pl. az Ű betűnek a kódja 0368"

Ne keverjük az ASCII-t a Unicode-dal! A '90-es években - a Unicode megjelenése és elterjedése előtt - vígan használtunk ékezetes magyar karaktereket, pedig az eredeti ASCII kódtáblában egyikük sem szerepelt. Ugyanis van olyan része a kódtáblának, amelyik országonként változtatható.

2021. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már valaki elküldte a választ: kijelölöm az adott karaktert, majd megnyomom az Alt+x, vagy Alt+X billentyűkombinációt. Ekkor kiíródik a kijelölt karakter UNICODE értéke.
2021. szept. 23. 21:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!