Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Na, ez most, hogyan lehetséges...

Na, ez most, hogyan lehetséges, mi okozza ezt?

Figyelt kérdés

Tehát, én klónoztam a rendszeremet, de a régi-t is megtartottam, most dual-boot ba, bcdedit segítségével, 2 rendszerem van, ami ugyanaz, egyik ssd-n másik hdd-n problémajavítás céljából, ha egyik hibás.


A lényeg: [link] Két "Program Files" mappa jött létre, a parancssor mindkettőt látja, de Tab lenyomásával, csak az egyiket választja ki, mindkét mappának különböző a tartalma, nincs lemezhiba vagy ilyesmi, amúgy engem nem zavar, hogy 2 van belőle, csak kíváncsi vagyok, mi okozza.


2021. szept. 23. 05:42
 1/8 Alex Fly ***** válasza:
Gondolom az egyik az SSDgn van, a másik a HDD-n; mindkét rendszered létrehozta magának a sajátját, de látja a másikat is...
2021. szept. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, az a helyzet, hogy a hdd-n bár van, de nem mint junction link. Vagyis, ez egy különálló objektum a D:\ fő meghajtón, igazából, ha rájönnék, hogyan lehet ilyesmit megcsinálni, hogy 1 helyen két mappának/fájlnak ugyanez a neve. Mivel, ha igaz amire gondolok, akkor ezzel fehérlistába lehet tenni a csalás-t amit egy játékhoz készítettem és kitudom próbálni :D
2021. szept. 23. 06:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálad minden lehetséges, még az is, ami nem. Meg annak az ellentettje is :D


Amúgy valószínűleg a két mappának más a rövid (8.3-as) neve. Az egyik Progra~1, a másik Progra~2.

2021. szept. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

Nézd meg mindkét könyvtárban a desktop.ini rejtett fájlt.

Az egyiknek valójában nem ez a neve, csak úgy jelenik meg.

2021. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=.....


De szerintem hivatkozni nem fogsz tudni rá sehol ezzel a névvel, ez csak megjelenítés.

2021. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :D Nos hát, a desktop.ini csakis az egyik-be van, a másikba nincs.



[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21781


Hát, úgy néz ki valóban csak a név, a PcHunter64 nevű program máshogy látja Program files és Program files0

2021. szept. 23. 09:10
 7/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

Egyébként a "Programfájlok (x86)" könyvtáradnak sem ez a neve. :)

Pont jó példa arra, hogy mire használják ezt a LocalizedResourceName-et.

2021. szept. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, ezt nemtudtam így :D szóval, köszönet :) Ment a zöld mindenkinek :)
2021. szept. 23. 09:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!