Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyre jobban vonz a Linux,...

Egyre jobban vonz a Linux, mint oprendszer. Van olyan dolog, ami miatt megéri mégis Windowst használni? Tetszik a Linux személyre szabhatósága, biztonságossága, az, hogy nagyobb kontrollod van a saját PC-d felett.

Figyelt kérdés
Általános felhasználásra lenne. Néha egy kis gaming becsúszna, de ahogy néztem, Steam Protonnal, Wineal ez is többé-kevésbé megoldható.

2021. szept. 23. 07:59
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Nem engedném el a Windowst teljesen. Virt-managerbe szeretnék beállítani egy Wimdows virtuális gépet, GPU passthroughval. Egy felsőkategóriás notebookon szeretném használni, szóval elégnek kell lennie a teljesítménynek. Azt hallottam, hogy egész jól működik a KVMes virtualizáció akár gaminghez is (erős géppel).
2021. szept. 23. 08:24
 2/30 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egyszerűbb lenne dual bootos setupot megcsinálni, de nekem gyakorlatilag hobbim mindenféle hülyeséget kipróbálni PCkkel.
2021. szept. 23. 08:27
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

Azért tarts egy Windowst is a gépen míg át nem szoksz, na meg a Wine és a Proton sem garancia mindenre.


Ami sokszor buktató egy kezdő számára, az a driverezés ha alapból ez nem megoldott. Jellemzően a nyomtatókkal szokott gond lenni, de a játékvezérlőkkel is lehet szívni. A másik, hogy a Linuxban ismerned kell a rendszered és a terminál használatát, mivel a legtöbb dolgot azon keresztül fogod tudni megcsinálni.


Egyébként ha még nem választottál magadnak disztrót, akkor Debian alapúak közül a Mintet, Arch alapúak közül pedig az Artixot vagy a Manjarot ajánlom. Nekem az Artix vált be a leginkább, mivel a systemd mentességet leszámítva pont olyan mint az Arch, amihez meg annyi leírás van a neten, hogy akkor sem érnél a végére, ha egy életen át csak azokat olvasnád.

2021. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
66%
A virtualizációt felejtsd el ilyen céloknál, felesleges önszopatás, és ha nem jön be, akkor rohadtul macerás utólag a Windows felvarázsolása a Linux mellé.
2021. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Manjarot, Pop OSt, Ubuntut használtam már. A terminállal még ismerkedem, de szerencsére sok a segítő anyag a neten. A virtualizációt nagyon szeretném kipróbálni, időm van szarakodni vele. Meg természetesen ahhoz is, hogy mégis megcsináljak egy dual bootot, ha nem válik be. Köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 23. 08:46
 6/30 anonim ***** válasza:
0%

Mi a kérdés ? A dual boot 1 perc alatt megvan, (ha a win után rakod fel magától megcsinalja az Ubuntu ) azt kesz. Nem egy különleges oprendszer, sima böngészésnel mindegy mi az oprendszered, irodai munkára általában jobb a win mert minden nyomtatót támogat, és az office azért mégiscsak office, hiába van alternatíva, szóval a win must have.

A Linux jó szervernek, tökre jó konfigolni foglalkozni vele.


Mindennek megvan a maga helye.

2021. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Pontosan azért szeretnék a virtualizációval foglalkozni, mert baromi izgalmas. A Windows pedig egy izolált környezetben lenne, nem tudná szétkapni a gépem a frissítésekkel, nagyobb biztonságban érezném az adataimat. Laptopot most akarok majd venni, 8 magos 16 szálas CPUval, 32 GB rammal, egy Radeon 6800Mel szerelt notebook csak megbirkózik egy jó kis virtzalizált Winnel. Én meg nagyon élvezni fogom a szívást, ami a beállításával jár. De elvileg akár 90 százalékos teljesítmény is elérhető egy jól beállított virtuális géppel. És én választhatom ki, milyen perifériákhoz, hardwerekhez férhet hozzá a Windows.
2021. szept. 23. 09:07
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Te fiu, a virtualizációt mint csodát hogyan képzeled el ?:)
2021. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező, én sok dolog miatt szeretem és csak a Windows-t használom, abból is 7-et, bár ez most lényegtelen. A Linux se rossz, de had mondjak egyetlen programot, ami miatt megéri, a Windows, a Primocache, ott is az, hogy a Ram-ot gyorsítótárazásra fordíthatod, írás és olvasásra, ugyanakkor az írási gyorsítótár, nem feltétlenül gyorsítja fel az írást, mert attól még a hdd-nek kell megírnia ugyanazzal a sebességgel, csak látszólagosan. Viszont, az olvasási gyorsítótár, a ram-ból, sokmindenben jó, és ha úgy nézzük, ha elég ram-od van, a hdd élettartamát is képes növelni, mivel a ram-ból olvassa be a dolgokat, nem a hdd-ből.
2021. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
9: elég zavaros amit írsz.
2021. szept. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!