Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eredetileg telepített Windows...

Eredetileg telepített Windows 10 visszaállítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2017-ben kaptam egy Acer laptopot (vadi új volt), amin alapból volt Windows 10 operációs rendszer. Akkoriban valamiért nem akartam azt használni, így egy ismerősöm telepített a gépre Windows 7-et, de persze nem eredetit. Most már tudom, hogy ez nem volt jó ötlet. :(

Hozzáértőktől kérdezem, hogy van lehetőség valahogy "visszakapni", újratelepíteni azt az eredetileg telepített Windows 10-et? A gép papírjai között nem találok semmilyen termékkulcsot.

Lehet butaság a kérdésem, őszintén nem értek ehhez.

Köszönöm szépen!



#winodws10
2021. szept. 23. 22:16
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Nem kell termékkulcs. Ha járt a gépedhez a Win10, akkor úgymond bele van kódolva a hardware-be.

Tehát letöltöd a telepítőt a Ms hivatalos oldaláról és az internetes aktiválás működni fog. Arra figyelj, hogy Home vagy Pro verzió. Ami rajta volt, olyat telepíts!

2021. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkor már aktiválva volt a rendszer, mikor legyalultátok, telepítsd újra egy pendrive-ról, aktiválni fogja magát. [link]
2021. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jajj de szuper, köszönöm szépen, megpróbálkozik vele akkor.
2021. szept. 23. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
2021. szept. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd meg a 7-et, sokkal jobb, mint a 10.
2021. szept. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4. válaszoló am köszönöm szépen, a képes megoldás nagyon hasznos :)


5. válaszolónak, bár laikus vagyok, de elvileg semmilyen frissítés nem készül már hozzá, tapasztaltam, h van progi ami már nem is működik.

Illetve miután nem eredeti win7, a jogtiszta egyetemi office365 konkrétan nem megy rajta, nem lehet semmit se csinálni. Vagyis gondolom, h emiatt van ez.

2021. szept. 25. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Valóban nem készül frissítés a 7-hez, a 10-hez viszont nem szabad telepíteni a frissítéseket, mert többet ártanak, mint használnak - tehát ugyanott tartasz. Az meg, hogy a jogtiszta Office nem megy rajta, nem igazán kellene, hogy érdekeljen. Van LibreOffice meg OpenOffice, amik ingyenesek és sokkal jobbak, mint az M$ Office, de ha mégis ragaszkodsz az utóbbihoz, simán letorrentezheted.
2021. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!