Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik az a parancssoros...

Melyik az a parancssoros program, amivel, egy .exe fájlt, szüneteltetve (Suspend) státusz-al lehet futtatni?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy az sfc /scannow, internetet használ, ráadásul, feltöltött, 15-16 mb körüli méretű adatot, és letöltött, 40 mb méretű adatot (Seriousbit netbalancer) érzékelte, ez nemigazán tetszik. Szóval, most az a cél, hogy egy dos-os parancs-al, a Windows mappába rekurzívan, lefuttatom az összes .exe fájl-t, majd blokkolom az internet elérésüket, a netbalancer-el.
2021. szept. 26. 11:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
15%
Tedd fel a NetLimitert és blokkold azzal, vagy a tűzfaladdal
2021. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Köszönet, de én arra gondolok, hogy ugye, már megvan a seriousbit netbalancer, és a futó folyamatokat folyamatosan kijelzi, vagyis, ha szüneteltetve, de futtatva vannak, azok a másik folyamatok, egy összes kijelöléssel tudom blokkolni őket. Ehhez kellene, az olyasmi, hogy suspend-elt állapotba induljanak el.
2021. szept. 26. 11:35
 3/45 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

"sfc /scannow, internetet használ"


Másképp honnan tudná, hogy a helyi fájlokba belepiszkált-e valami vírus?


Ha blokkolod a windows rendszerfájlainak internetelérését, akkor kb. használhatatlan lesz a rendszered.

2021. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Nos hát, eredetileg, igen, akkor használhatatlan lesz, de éppen ezért, ezt már megoldottam, az svchost.exe-n keresztül nem megy internet, se a többi Windows-os folyamaton keresztül. [link]


Hát, az sfc /scannow-ról, eddig én úgy gondoltam, hogy md5 alapján nézi át a fájlokat, egy meglévő listából. Bár, én nem használom.


Viszont, minden egyes nem használt .exe fájl-t, azért szeretnék letiltani, mert kitudja milyen sebezhetőségek vannak, amiket mondjuk, nem ismerek, a Windows mappát, nem tehetem sandbox-ba. Viszont, ha mondjuk, egy vírus, esetleg, hátsó kaput nyit, egy bármelyik folyamat által, amiben sebezhetőséget használ ki, emellett át jut előtte a vírusirtón, akkor hasznos lehet leblokkolni neki, az internethozzáférést, és azt, amit esetleg álcázásként használhatna, név szerint, pl, calc.exe, paint.exe, ilyesmik, az egész erre megy ki.

2021. szept. 26. 12:08
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Akkor használj Linuxot
2021. szept. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 Pelenkásfiú ***** válasza:

Most telefonról írok, így nem tudom ellenőrizni, de nem lehet, hogy ezek a rendszerfájlok automatikusan whitelisten vannak a tűzfalon és csak ki kellene onnan törölnöd őket?

Aztán ha mégis kapcsolódni akar valamelyik, akkor eldöntöd, hogy ez mégis menjen vagy legközelebb automatikusan blokkolja..

2021. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Nem nem :D Bár, nem rossz a linux, de én Windows-os típusú vagyok. Abból is a régebbi.
2021. szept. 26. 12:15
 8/45 A kérdező kommentje:
Oh, az nem lehet, 6-os, mivel nekem nincs tűzfalam.
2021. szept. 26. 12:15
 9/45 A kérdező kommentje:
A tűzfalat teljesen kilőttem, se a vírusirtón, nincsen tűzfal, se semmin :D
2021. szept. 26. 12:16
 10/45 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
Szóval a windows rendszerfájlaiban nem bízol, de tűzfalat nem használsz, ami pontosan erre való, hogy megvédjen a nemkívánatos kimenő és bejövő kapcsolatoktól. Értem. :)
2021. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!