Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik videó vágót érdemes...

Melyik videó vágót érdemes megtanulni használni?

Figyelt kérdés
Youtube csatornát vezetek, jelenleg gameplay, a nézőim így is teljesen elégedettek a tartalommal, hogy nincs komolyabb videó vágási tudásom. Később viszont szeretnék sok fajta tartalmat és magasabb minőséget. Mit gondoltok melyik programot lenne érdemes kitanulni?
2021. szept. 30. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket és mindegyiket. :) Ha egyet megtanulsz rendesen kezelni, már a többi sem fog problémát okozni, ha a kezed közé kerül.
2021. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vegas Pro már kifejezetten jó mindenre, Movie Maker után rögtön azt kezdtem el használni. Előnyös, mert: sokoldalú, az alapokat magadtól is kb. 5 perc alatt kitapasztalod, és mivel népszerű, sok-sok hasznos tartalom van fent róla az interneten.

Persze ahogy #1 írja, bármelyik jó lehet, ha nem profi szintű munkákat szeretnél csinálni, akkor mindegyik jó.

2021. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alapok a legtöbbnél kb ugyanazok, talán a Da Vinci Resolve tér el a többitől.


Első körben azt kérdezném ingyenes ( ncoreos) vagy fizetős kell? Van egy rakás free cucc ami amúgy tök korrekt.

Meg vannak a fizetősek - mármint amikért fizetsz is - és itt egyből megemlíteném azt hogy van ami fizetős és "hulladék". pl a Corel Videostudio ami hivatalosan támogatja a CUDA alapú GPU műveleteket, gyakorlatilag meg nem. Ez elég kellemetlen, főleg ha fizettél érte.


A legtöbben a Premiere-t és a FinalCut-ot használják, de a Vegas Pro, Da Vinci Resolve vagy akár egy ingyenes kdenlive is tök korrekt ( bár nálam 4kban fagy, mint sz@r ).

2021. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Canopus Edius. A legstabilabb ilyen jellegű program, amivel idáig találkoztam.
2021. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SIDLER22 ***** válasza:

Kdenlive.

Premiere Pro-t használtam évekig. Akkor lett tele vele a tököm amikor már nem bírta kezelni a projektemet mert túl sok volt a forrás tartalom.

DaVinci Resolve-ot is kipróbáltam. Elég hamar vége lett a lelkesedésemnek mert egy képstabilizációs folyamat miatt az adott 4K-s videót 8K-ban akartam kirenderelni mire kiderült, hogy a DaVinci egész egyszerűen nem szereti a 8K-t és nem lehet megadni a felbontási értékeket.

Kdenlive-al jelenleg nincs ilyen jellegű problémám.

2021. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!