Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van ilyen Program?

Van ilyen Program?

Figyelt kérdés

Nekem olyan program kéne PC-re ami konkrét mozdulatokat képes egymás után végrehajtani.

Azaz érzékeli: ha húzom az egeret, ha lenyomva tartom valamelyik egér vagy más billentyűt, ha "Ctrl + C"-t nyomok, entert nyomok stb... és ezeket képes sorrendbe megjegyezni és ha akarom megismételni ezt a mozdulatsort.


Pl: Kijelölök egy szövegrészt, nyomokt egy Ctrl+C-t, kikattint a TXT-be, nyomok egy Ctrl+V-t.

És ezt a műveletet bármikor végrehajtja egy hotkey gombal.



Azt meg tudom oldani hogy a szöveg amit ki kell jelölni az mindig ugyanott legyen, de kb minden héten ezt meg kell tennem 50x és kéne rá egy egyszerűbb megoldás.


Ismerem a shortkey-t és autoclicker programokat, de nagy megváltás lenne ha valaki tudna nekem ilyen programot mondani ami kell nekem.


Előre is köszi.



2021. okt. 19. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Autohotkey ( [link] ) vagy Autoit ( [link] )-szkriptekkel tudsz ilyesmit kivitelezni, de szerény véleményem szerint lehet, hogy érdemesebb lenne egyből a szövegrészt - ami feltételezem ugyanott fordul elő a szövegben/ugyanolyan hosszú - feldolgozni (ez a szöveg honnan származik? kapod e-mailben? egy weboldalon jelenik meg? szenzoroktól származik, amit egy program jelenít meg?) és a másik szövegbe beilleszteni.
2021. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ilyen egyszerűbb kis program sajna nincs erre.
2021. okt. 20. 11:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy egy weboldalról kell kimásolni egy 2 soros szöveget és a Word "szövegkeresőjével" megkeresni hogy már közte van-e vagy még nem.
2021. okt. 20. 11:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérj meg egy programozót, aki ír egy olyan célprogramot, ami elvégzi neked az összes feladatot. Ha gyakran kell elvégezni és sok időt megspórol neked az automatizálás, akkor megéri kicsit költeni rá. Egy ilyen program akkor is rendszeresen megcsinálja a feladatot, ha nem ülsz a gép elött, mert időzíthető.
2021. okt. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2: Instant megoldás nincs, mivel sokféle weboldal van, sokféle felépítéssel.


#3: Ez az egész első blikkre egy klasszikus "browser automation"/"web scraping"-feladatnak tűnik - le kell kérni egy weboldalt, a lekért HTML-struktúrából meg ki kell bányászni a 2 soros szöveget (ami biztos, hogy egy adott HTML-elemben helyezkedik el a HTML-struktúrán belül), majd meg kell nyitni egy, a gépen tárolt szöveges állományt és megkeresni benne az előzőleg lekért 2 soros szöveget - erre léteznek a különböző programozási nyelvekhez ezt megkönnyítő keretrendszerek/könyvtárak, szóval aki jártas benne, annak ujjgyakorlat, csak a weboldal feltérképezésével (hogy hol van benne a keresett szöveg) kell pepecselni.

2021. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5: Egyetértek, ujjgyakorlat, de ez is idő. Egyeztetsz, megírod, leteszteled, átadod, akkor kérni fog még kisebb módosítást, ez mind időbe kerül. Az idő pénz. Tehát pénzt kér az, aki megcsinál bármilyen munkát. De amint írtam, ha hasznot hoz a kész program, akkor megéri.

Van még lehetőség, hogy ha van jó ismerőse aki vállalja ingyen, vagy csak egy pizzáért és üdítőitalért cserébe.

2021. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!