Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kik használnak Linuxot?

Kik használnak Linuxot?

Figyelt kérdés
2021. okt. 25. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az internet


A szerverek kb 90% valamilyen linux distron fut.

2021. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, a szerverek döntő többsége Linuxon fut.

Asztali környezetként pedig kb 3-5% az aránya, ami sajnálatos, mert amúgy alig van olyan funkció, amit ne lehetne jól megoldani rajta.


Én pl. 12 éve Linuxot használok és soha nem térnék vissza Windowsra. Sokkal átgondoltabb, logikusabb és nem feltételezi azt a felhasználóról, hogy hülye.

2021. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szervereken kívül:


Sok fejlesztő is (köztük jómagam is) azon dolgozik desktop rendszerként. Munkakör függő mert a fejlesztő is tág fogalom (nyilván .Net-hez nem ezt használnám), de NEKEM (kihangsúlyozom) NEKEEEM!!! könnyebb sokkal linuxon dolgozni, és órákban mérhető a hatékonyság növekedése ami pedig vállalkozóként forintokban is, szóval megérte a váltás.


De tovább megyek: rengeteg készülék (bizonyos settopbox-ok, tv-k, stb..) alapjául is szolgál. Régebbi pc-ből média centert is építettem linux alapon.

Szóval a felhasználási kör éppen annyira sokrétű (ha nem sokrétűbb) mint a windows esetében, csak az arány más. Windows elsőroban desktop-ra van (azt a pár windows szervert azért megemlítem, de számuk elenyésző) míg linux esetében a régi tévhitek miatt a desktop felhasználása nem túl népszerű így ott arányaiban inkább kiszolgáló szervernek használják. (RedHat, CentOS + néhány Ubuntu LTS vagy debian) de webszervereknél a CloudLinux miatt a CentOS a legelterjedtebb szerintem. (Nem néztem statisztikát, csak saját tapasztalat.)

2021. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Például a legerősebb 500 szuperszámítógép mindegyikén Linux fut:

[link]

a mobilok ~73%-án valamilyen Linux-származék (Android, KaiOS,...) található:

[link]

beágyazott rendszereknél (IOT eszközök, routerek, set top boxok, okosTV-k, NAS, Flirt motorvonat,...) is elterjedt:

[link]


De jómagam is több mint 10 éve Linuxot használok - mind otthon, mind a munkahelyemen

2021. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Android telefonokon is egy módosított Linux kernel pörög.
2021. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bárki, aki egy testreszabható, erőforráshatékony, stabil rendszert akar használni.

Nem, nincs egy adott felhasználói körre korlátozva a használata. Használhatja irodistáktól kezdve szoftverfejlesztőkön át nyugdíjas nagymamákig bárki.

Jellemzően a "laikus" felhasználók közül azok körében elterjedt, akiknek volt lehetőségük tudomást szerezni arról, hogy a Microsoft világán túl is létezik élet. Ez így nagyon ezoterikusan hangzik, de sajnos a valóság tényeg ez: a Microsoft olyan szinten beleásta magát az oktatási rendszerbe, hogy a tanulók 99%-a soha nem lát Windowson kívül más asztali rendszert, és a tanár sem tud érdemben másról információt adni. Sajnos.

Az informatikában táékozottabbak jó része is Linuxot használ.

Na, meg ne feledkezzünk meg a rengeteg szerverről, amik döntő többségén Linux fut (nem véletlenül), meg a beágyazott rendszerekről sem, amiknek kb. 90%-a szintén Linux.

2021. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KmsRys ***** válasza:
100%

Például én. 3 distro is van fenn a gépen, ezt a választ épp Debianról írom.


Azon kevesek közé tartozom, akik tudják, hogy a Windowson túl is van élet, ami nagyon is jó.

2021. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!