Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem csatlakozik az smbre?

Miért nem csatlakozik az smbre?

Figyelt kérdés

Aminap telepítettem egy archot, és a maga döcögős módján minden sikerült is amit szerettem volna. Viszont megpróbáltam egy challenget amihez kellett smb és nem működött. Amikor megpróbálnám kilistázni az smbshare-eket (smbclient -L <ip>) Azt írja hogy: session setup failed: NT_STATUS_ACCESS_DENIED. Tipikusan erre a jelszó változtatást javasolták, de nekem nem oldotta meg. Esetleg valakinek van ötlete hogyan tudnám megcsinálni az smb-t működőképesre?

Természetesen újratelepítettem és/vagy konfigutáltam.



2021. nov. 6. 17:27
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nézted már az smb.confot?


Nézd meg hogy a munkacsoport és a biztonsági beállítások megfelelőek e

2021. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Archon tipikusan mindig is nehezen mentek ezek, persze ezt az internet mondja, éppen ezért az archwikin van is egy külön cikk hogyan kell rendesen konfigurálni. Van egy program(nem jut eszembe a neve) ami leellenőrzi hogy minden működik-e, és nem talált hibát. Elméletben működnie kéne, de sajnos csak elméletben
2021. nov. 6. 18:09
 3/11 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, testparm a program neve.
2021. nov. 6. 18:11
 4/11 anonim válasza:

A -W kapcsolóval megadhatod a munkacsoportot és hozzáadhatod a DOMAIN/ a felhasználó neved elé a tartomány megadásához

$smbclient -L myhost -U DOMAIN/user -W workgroup

2021. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor beírom hogy "smbclient -L <ip>" nem dobja ki a munkacsoportokat, és így nem tudok konkrétumot írni. Mint fentebb is írtam, ezt írja rá:session setup failed: NT_STATUS_ACCESS_DENIED. Így valószínűnek tartom hogy az smb-mmel lehet valami baj.
2021. nov. 6. 18:23
 6/11 anonim válasza:
Local usernamet használod?
2021. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha egyre gondolunk akkor igen, állítottam külön jelszót és úgy próbáltam, valamint ha esetleg azzal lett volna a baj, még sudo felhasználóval is próbáltam ugyan így
2021. nov. 6. 18:46
 8/11 anonim válasza:
Ha meglesz a probléma kérlek írd meg. Kíváncsi vagyok rá én is
2021. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jött egy szavazás hogy inditsuk újra a gépet, és most működik. A HTB-n volt a hiba, nem nálam. Mindenkinek köszi a segítséget!
2021. nov. 6. 19:11
 10/11 anonim válasza:
Na ennek örülök hogy nem nálad volt a hiba :D
2021. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!