Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win10-ben hogyan lehet a...

Win10-ben hogyan lehet a feleslegesen gépet és netforgalmat terhelő widgeteket és hasonlókat kigyomlálni véglegesen a rendszerből, hol találom ezeket és milyen kiterjesztésű fájlokat kell kitörölnöm hozzá, hogy később se telepítsék újra magukat?

Figyelt kérdés

#widget #sallang #haszontalanságok
2021. nov. 12. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Win10-ben nincsenek widgetek, nem értjük, miről beszélsz.
2021. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Automatikusan frissítette magát wifi kapcsolaton és kirakott lentre a tálcára időjárást meg friss cikkeket, meg hasonló xarokat. Erre gondoltam. Lehet, hogy appok a neve, nem tudom. Ezeket szeretném manuálisan kigyomlálni a rendszerből úgy, hogy bizonyos kiterjesztésű fájlokat, amik ezeket a bosszantó sallangokat elindítják kitörlöm.
2021. nov. 12. 20:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Hírcsatorna.
2021. nov. 12. 20:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
jobb klikk a tálcára > hírek > kikapcsolás
2021. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez alig használ valami internetet. Nem tudom, miért zavar. Ha ki szeretnéd kapcsolni, akkora 4. válaszoló leírta, mit kell csinálni. Van egy halom másik alkalmazás, ami a háttérben fut és sokkal több netet használ. Én személy szerint szerettem, de win11 alatt ezen is újítottak, lehet hogy jobb ott.
2021. nov. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Van egy halom másik alkalmazás, ami a háttérben fut és sokkal több netet használ."

Ezeket szeretném kigyomlálni, hol találom őket? Köszi!

Öreg a notim, a 11 nem futna rajta.

2021. nov. 12. 22:43
 7/9 anonim ***** válasza:

How to Remove Windows 10's built-in apps/bloatware and restore them [link]

How to Completely Remove Built-in Apps from Windows 10 [link]

2021. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van a Win10 initial setup script, én ezt szoktam használni: [link]


Ez egy PS scriptgyűjtemény, ami leszedi a felesleges dolgokat, csak oda kell figyelni amikor paraméterezed, hogy mit adsz meg neki.


Van a Win10Debloater is, ezt még nem használtam, de állítólag ez is jó: [link]

2021. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm fijjug, lányog és egyebeg!!
2021. nov. 15. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!