Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha valaki vírust ír a Windows...

Ha valaki vírust ír a Windows 10 alatt akkor közbeszól a Windows deffender?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl "Jack" egy exe fájlt készít ami arra való hogy bloatware ket telepítsen egy gyanútlan ember gépére ha megnyitja vagy pl zsarolóvírust készít ami képes titkosítási meghajtókat akkor nekik előtte gondolom ki kell kapcsolni a deffendert nem?
2021. nov. 14. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Pl. telepíted a progit, megkér, hogy futtasd admin módban. Egy laikus, aki tényleg semmit sem ért, az megteszi ezt. Van olyan, ami túljár a defender eszén. Nekem is volt malware a gépemen(amikor megvásároltam a vírusirtót, az figyelmeztetett és törölte le), pedig semmi kétes eredetű progit nem telepítettem.
2021. nov. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A Windows Defender vagy jelzi, vagy nem. De ilyen vírusokat csak neten keresztül lehet telepiteni. Zsarolóvirus ellen és általában súlyos fertőzés ellen a legjobb a Defendert kikapcsolni. CSAK a fizetős védelem jó ellenük, ezen ne spórolj. Eset Internet Security a legjobb otthoni gépre. [link]
2021. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést de igazából arra voltam kíváncsi hogy akik írják a vírusokat azoknak a deffendere riaszt e amiért éppen ők vírust írnak.

2021. nov. 14. 22:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Kikapcsolják, túljárnak az eszén, más oprendszeren fejlesztik. Van egy halom lehetőség.
2021. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az egész vírusírós dolognak az a lényege, hogy a defender ne legyen képes észlelni. Ha a sajátodon is észleli, akkor az nem fog tudni fertőzni másnál sem. Amúgy meg igen, jelezhet, nyilván aki írja, az kivételek közé teszi.
2021. nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a vírusokat eleve virtuális gépen írják, nehogy a saját gépüket is megfertőzzék vele. Azon nyilván kikapcsolják a defendert, rendes vírusirtót meg nem is telepítenek.
2021. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem elég a Defender, sőt, mivel kikapcsolják, még veszélyes is lehet. Nálam majdnem új géppel rögtön feltettem a fizetős vrusirtót, mire egy órán belül megjelent a jobb sarokban, hogy megfogott egy trójait. Ha csak a Defendert hagyom, mit tett volna?
2021. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hogyan jön a gépedre trójai? Én úgy tudom ahhoz valami úton módon neked engedélyezned kell, vagy telepíteni valamit aminek rendszergazda jogokat adsz.
2021. nov. 15. 22:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem adtam semminek és nem telepitettem semmit, egyszerre ott volt. Valamelyik böngészőben volt egy reklám, gyanús, hogy az volt.
2021. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De a reklám az nem tud csak úgy rászabadulni a gépedre a böngészőn keresztül.
2021. nov. 15. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!