Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet kikapcsolni Win...

Hogyan lehet kikapcsolni Win 10-en a jelszó vagy pin kód kérését?

Figyelt kérdés

Beállítások->fiók->bejelentkezési lehetőségek:

A csúszkákat KI állásba húztam, a Bejelentkezés szükséges: soha

Win Hello pin kód eltávolítva.

NETPLWIZ->Számítógép használatához jelszót és felhasználó nevet kell megadni: pipát kivettem.


Eredménye pedig bejelentkezéskor nem kér pin kódot, de jelszót viszont igen. Ráadásul 1 helyett 2 felhasználónév van bejelentkezéskor. Mindegyik ugyan azzal a névvel, de az egyikhez be tudok jelentkezni a Microsoft fiók jelszóval, a másik viszont fogalmam sincs mi lehet.


Újra kellett telepíteni, egy feltört program eltüntetése miatt, mert teljesen meghülyült a gép tőle. Eredeti win 10, Microsoft fiókkal lett telepítve. Telepítéskor formázva lett az egész meghajtó, külön SSD-n van a windows. Ásztán még 2x feltelepítettem mert azt hittem valamit elrontottam, de már sokszor csináltam és mindig jó lett. A második meg amiatt kellett mert sikerült letörölnöm a Microsoftos felhasználónevemet a másikkal meg nem tudtam belépni.


A netplwiz-nél összesen 1 felhasználó látszik, rendszergazda jogosultsággal. És nem is kell több.



2021. dec. 3. 16:32
 1/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg csak eredeti programok vannak feltelepítve.

OneDrive-al sosem foglalkoztam, de valamiért vissza rakta az asztalra a fájlokat, okozhatja ez a beállítási hibákat?

2021. dec. 3. 16:35
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha kikapcsolom a pin kódot, ahogy fent írtam akkor, felhasználó név vagy jelszó téves hiba üzenet ír ki bejelentkezéskor. Majd ez után jelenik meg 2x ugyaz az a felhasználónév
2021. dec. 3. 16:56
 3/10 anonim ***** válasza:
A Microsoft-fiók okozza a problémát. Válts vissza helyi fiókra: [link]
2021. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha helyi fiókos telepítéskor nem adtál volna meg jelszót, akkor most nem kérne jelszót.

(miért szivattad meg magad?)

2021. dec. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

átváltottam helyi fiókra, de így elvesztettem a rendszergazda jogosultságomat. A microsoft fiókra visszaváltáskor pedig nem kaptam vissza.

LUSRMGR.MSC-ben sem tudom módosítani

Emiatt nem tudom elindítani a NETPLWIZ-t, de még egy rendszer vissza állítást sem.

2021. dec. 4. 11:39
 6/10 A kérdező kommentje:

4! csak microsoft fiókkal lehet telepíteni, nincs más lehetőség.


Most volt időm, ismét újra telepítettem, és a problémán továbbra is megmaradt.

2021. dec. 9. 09:14
 7/10 anonim ***** válasza:

6/ természetesen lehet helyi fiókkal is telepíteni.


Pro és felette simán választható

Home esetén utp kábelt kihúz és visszalép..

2021. dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

pro van, de csak 2 lehetőséget adott:

- Microsoft fiók

- biztonsági kulcs (vagy hasonló), de ekkor nem termék kulcsot kérte, hanem egy pendriveot

2021. dec. 9. 14:04
 9/10 A kérdező kommentje:

kb 6 éves a gép, és nem előszőr telepítettem. Mindig így csináltam... szóval valami változott a win 10-be.

Eredetileg Win 7 prot vettem hozzá.

2021. dec. 9. 14:09
 10/10 anonim ***** válasza:
2021. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!