Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bedöglött az SSD-m. Feltettem...

Bedöglött az SSD-m. Feltettem a windows 10-et wincseszterre, de most minden lassú. A filmek is akadoznak. Régen nem volt SSD-m és nem volt ilyen gond. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Oké, hogy lassabban tölt be, de sokszor betegesen lassú.

Mintha kb. 3-5% szabad hely lenne a gépen.

A filmet sem értem.

Régen nem is volt videó kártyám és SSD-m sem volt és sokkal nagyobb méretű filmek is jól mentek a gépem.


Frissítsem a windowt, az megoldaná?

Mert az nagyon lassú és nem igazán vacakolnék most több órát ezzel.



2021. dec. 7. 17:48
 1/5 Vortrex ***** válasza:
100%

Rövid válasz: vegyél bele új ssd-t.


Hosszú válasz: a rendszer lapozófájl néven virtuális memóriaként használja a meghajtót, ha egy töredezett régi gyorsformázott hdd került bele, akkor a rajta tárolt lapozófájlból dolgozva nem csak a programok betöltése, de a futtatása is mocsok lassú lesz.

2021. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én ezt évekig használtam és semmi baj nem volt vele.

Most szépen feltettem a windowst egy régi winyóra, és ezt leformáztam, mindent letöröltem.

Aztán került fel rá a win.

Az a bajom, hogy régen simán ment róla a film, most meg még a gyengébb felbontás is akadozik.

Kiszámoltam. A filmhez kb. 1,5 MB-ot kell olvasnia, de 50-et is lazán tud.

De akkor miért szaggat a film?

Más filmmel is próbáltam, olyannal is ami biztos, hogy jó, de ott is ez a gond.

2021. dec. 7. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden driver fent van?
2021. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Ha "most" tetted fel, akkor a Windows 10 időzített rendszerfolyamatai még pár napig okozhatnak váratlan terheléseket, és SSD hiányában ezek érezhetőek és nem pár percig tartanak.

Egyébként a HDD 100%-os? HDSentinel mit ír? [link]


Feladatkezelőben, a Teljesítmény fül grafikonjain látszik terhelés, amikor belassul/akadozik?

Folyamatok fülön lehet oszlopok szerint rendezni a fejlécre klikkelve - így előre kerülnek a terhelő folyamatok.

(bekapcsolás után megnyitnám, és csak lekicsinyíteném)


"Régen nem is volt videó kártyám és SSD-m sem volt és sokkal nagyobb méretű filmek is jól mentek a gépem."

1. Mennyire régen?

Lehet, hogy korábbi Windows volt még a gépeden?

2. "sokkal nagyobb méretű" - több tárhelyet foglaló, vagy nagyobb felbontású?

Egy 4GBájtos, 480p felbontású, Mpeg2 kódolású (DVD) videó az alig terhel egy jó régi gépet, - viszont egy 2GBájtos, 1080p felbontású, x265 kódolású film folyamatosan akadozna.

2021. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Régen kb. 2 éve.

Egy régebbi windows volt fent, aztán feltettem ugyan ezt.

Win 10-et.

Akkor is volt ilyen az elején.

Lehet, hogy tényleg még valamit csinál a háttérben.

Emlékszem anno le is akartam szedni, de mire lementettem egy hétvégén az adatokat már nem volt ilyen gond.

Akkor lehet, hogy ez a win hülyesége.


A program 100%-ot ír mindenre.


A film méretben is meg felbontásban is nagy.

Ugyan azt szedtem le kisebb felbontásban. Nyilván így a méret is kisebb.


Várok pár napot hátha helyre jön.


Minden esetre rendelek egy új SSD-t.

Úgyis kelleni fog.

2021. dec. 7. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!