Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az egyik telepítő elrontotta...

Az egyik telepítő elrontotta a pendrivom, és kevesebb látszódik belőle?

Figyelt kérdés

A cloud readynak kellett a pendrive. De mikor rámásolta, és bootolhatóvá tette a pendrivot, akkor 8 gigás lett a 32 ből.

Találtam a neten egy diskpart-os módszert.


[link]


Ez végig akartam csinálni, bár 6.pontot már nem engedte. Mégis leformáztam a pendrivot, és így már 30 gigás lett belőle.

De akkor vajon hová lett a maradék 2 giga?


(Ja és amikor beírtam a diskpartnál a 2 pontban hogy LIST DISK, már ott is 30 gigát írt a 32 helyett.)



2021. dec. 10. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100-1024 miatt szerintem. Diskpart a legjobb megoldás.
2021. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen beépített Windowsows programok, mint a Fájlkezelő, nem a lemez méretét mutatják, hanem a rajta lévő partíció(k) méretét. Ha a lemezen csak egyetlen partíció van, ami kisebb, mint a lemez teljes mérete, akkor te azt úgy látod, mint ha a lemez lenne akkora méretű.

A Windows sokáig azzal sem tudott mit kezdeni, ha egy pendrive-on több partíció volt, mert akkor csak az elsőt mutatta. Tudtommal ez már működik, de lehet, hogy még mindig csak USB-s merevlemezzel...


Az a 2 GB eltérés pedig valószínűleg abból adódik, hogy a DISKPART nem SI mértékegységekkel számol.

2021. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha most bedugom a gépbe, akkor a sajátgépen 30 gigát ír. Előtte meg 32-őt írt. Na mindegy. Nem halok meg a 2 giga miatt. Csak fura :)
2021. dec. 10. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
És ha kitörlöd azt a partíciót, és csinálsz újat Diskparttal? Akkor is annyi lesz?
2021. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A cloud readynak kellett a pendrive. De mikor rámásolta, és bootolhatóvá tette a pendrivot, akkor 8 gigás lett a 32 ből."

A telepítő lemezképet másoló alkalmazás egy 8 G(i)B-os partíciót hozott létre. Maga a pendrive fizikailag maradt 32 GB-os kapacitású, csak egy részén a telepítő lemezképe lett felmásolva.


"Találtam a neten egy diskpart-os módszert."

A diskpart:

[link]

a Windows parancssoros partíciómenedzser alkalmazása (olyan kb. mint az fdisk: [link] ), amivel a leírásban törlöd a telepítő lemezképét tartalmazó 8 G(i)B-os partíciót, majd a 7. ponttól kezdődően létrehozol egy újat.


"Mégis leformáztam a pendrivot, és így már 30 gigás lett belőle.


De akkor vajon hová lett a maradék 2 giga?


(Ja és amikor beírtam a diskpartnál a 2 pontban hogy LIST DISK, már ott is 30 gigát írt a 32 helyett.)"

Ez azért van, mert a merevlemezeknél, memóriakártyáknál a gyártók az SI-prefixumokat a szabványnak megfelelően 1000-es váltószámokkal használják, így 32 GB = 32.000.000.000 B.


A számítástechnikában viszont elterjedt az a(z egyébként hibás) trend, hogy az 1024-es váltószámot használják (mivel a számítógépek a kettes számrendszert használják így könnyebb velük számolni, így 2^10 = 1024), vagyis:

32.000.000.000 B = 32.000.000.000 / 1024 / 1024 / 1024 = 29,8 "GB" ami kerekítve kb. 30 "GB"


A szabványkészítők az 1990-es években aztán megalkották a bináris prefixumokat (kibi-, mebi-, gibi-), de addigra már késő volt.

2021. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

32/1,024^3=29,8

2021. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!