Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Saját animét rajzolva lehet...

Saját animét rajzolva lehet pénzt keresni vagy szerzői jogok miatt nem? Mármint...

Figyelt kérdés

Saját animét rajzolnek, láttam van több hasonló csatorna már youtubon, ismert karakterekkel, de saját sztorit.

Hogy lehet ezzel pénzt is keresni hogy tiltsák le és ilyesmi?

Lehet ismert karakter benne, mert ha a rajz saját az már saját értéknek számít?

Vagy lehet ismert a szereplő csak 1-2 betűt megváltoztatok a nevében és ezzel ez megoldást jelent?

Vagy hogy kivitelezhető? Hogy szabályos és hogy biztosan nem? Nagyon fontos lenne a kérdés, egy jó ideje erre készülök



2021. dec. 12. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

kitakarod egy részét, módosítod a megjelenését, nevét stb., hogy ne ő legyen, de a nézzők értsék, hogy mire/kire gondolsz


bár lehet, hogy szarnak rá, oszt azt csinálsz amit akarsz

persze pénztől függ, ha ők úgy gondolják, hogy te evvel nagy lóvét kaszálsz, akkor nem nézik jó szemmel, de ha ilyen kólára valót, azért nem fognak lehajolni

2021. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Csinálhatsz,ezt úgy hívják rajongói munka. A lényeg az az,hogy ne másolj! Szerintem azért még is jobb ha saját karakterekkel dolgozol.

Pénzt meg: patreon,élő live és hátha donételnek.

2021. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ha YouTube-n csinálok ilyet és tegyük fel egy betűt kicserelek a nevukbol, és mivel saját rajz ezért nyilván nem fog teljesen hasonlítani a karakterek, akkor teljesen kaphatok érte pénzt az 1000 megtekintések utáni hirdetésekből, rakhatok a videóba külön hirdetést stb, és akkor nem kopognak be jogdijert? Hallottam ezt a fair use dolgot, innen jött a kérdés.

Másik kérdésem lenne hogy az eredeti szinkront pl japant használhatok szerintetek vagy az már tényleg saját tulajdon és azért ha van nézettségem akkor már tartanák a markukat?

2021. dec. 12. 13:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Fanfiction, amúgy igen védettek a karakterek vagy valamelyik kiadó tulajdonát képzik, ezért nem állhatsz elő egy bosszúállok 4-el :D

Gyakorlatilag új tartalmat készítesz, nem kereskedelmi célokra elsősorban. Szerintem megteheted, max írd oda, h kinek a tulajdona, sok külföldinél láttam már hasonlót.

2021. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A fair use-rol vkinek vmi jó forrása van esetleg?
2021. dec. 12. 15:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha más karakterét használod fel, és nincs engedélyed hozzá, akkor simán letilt a youtube. Ha megváltoztatsz egy betűt a nevében, akkor is tudni fogják, hogy ki az, az is plágium.


Miért nem találsz ki akkor saját karaktereket, saját sztorit? Azt feltöltheted, és nem tiltaná le, pénzt is kereshetsz vele. A japán hang sem a te tulajdonod, azért is simán letilthatja.

2021. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké a hangot hagyjuk, de ha saját magam rajzolok mindent akkor az saját tulajdon, hogy okozna gondot? Felismerhető egy embernek nyilván hogy pl Micimackóra gondolok, de ha vagy kb 70%ban eltér az eredeti rajztol mert mondjuk más stílusban rajzolok akkor az már nem az övék, hogy vennék el tőlem ? Igazam van?
2021. dec. 12. 15:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy igazad van-e, azt a bíróság mondja ki. Teljesen mindegy, hogy bárki más mit gondol róla, mert az csak egy vélemény. A perek pont arról szólnak, hogy a felperes és az alperes teljesen máshogyan értelmezi ugyanazt a jogi helyzetet és a bíróságnak kell eldöntenie, hogy kinek van igaza.


Ha az eredeti jogtulajdonos úgy érzi, hogy sérti a jogait a tartalmad, akkor bepanaszol a YouTube-nál. A YouTube jelzi ezt neked és felszólít, hogy a jogsértő tartalmat távolítsd el. Ha te elfogadod a YouTube felszólítását, akkor leszeded és megúszod a pert.


Ha te nem fogadod el az eredeti jogtulajdonos felszólítását és jelzed a YouTube-nak, hogy vitatod az eltávolítási kérelmét, akkor a YouTube felszólítja a jogtulajdonost, hogy vagy ejtse az igényét, vagy bizonyítsa, hogy pert indított ellened. Innen vagy vége a vitának, vagy a bíróság dönt.


Ha teljesen más sztori, teljesen más karakterek, teljesen más kivitelezés és más néven is fut, akkor nem sértesz jogokat - viszont senki nem is fogja ismerni a karaktereid és a történeteket, tehát megtalálni is nehezebben és kevesebben fogják.

Ha csak kicsit más, mint az eredeti, akkor az lehet, hogy még pont eléggé hasonlít az eredetire, hogy vitatható legyen, viszont lehet, hogy már eléggé eltérő ahhoz, hogy ne találják meg, vagy ne érdekelje azokat, akik az eredetire kíváncsiak.

2021. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én is készítettem egy mangát de a story olyan világban játszódik ahol az anime karakterek élnek és a marvel meg a Walt Disney is él. Mindenki létezik benne. Igaz evel nem tudok keresni még.

De az osztály alig várja hogy lása. Szerintem tudsz vele keresni.

2021. dec. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!