Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ? Windows XP (32-bites): "A...

? Windows XP (32-bites): "A megadott fájlnév érvénytelen vagy túl hosszú."

Figyelt kérdés

Be lehet állítani, hogy több karaktert tudjon olvasni, mint amennyi alapértelmezetten be van állítva?

Ez a hibaüzenet 2 esetben jön föl: Ha magának egy fájlnak adok túl hosszú nevet vagy, ha másolni szeretnék és hosszú nevű fájlt egy már hosszú elérési úttal rendelkező mappába. Igaz, ilyenkor a hibaüzenet előtt szerepel az is, hogy "nem másolható:".

Tehát: Mind az elérési útban, mind pedig a mappánál, fájloknál.


Egy másik kérdés pedig, amire nem remélem, hogy létezik ilyen, mert nem hallottam még róla, persze nem mindent ismerek. Tehát: Amennyiben nem lehet könnyedén módosítani, hogy hosszú nevet lehessen adni...meg lehet-e olyan csinálni, hogy mondjuk szeretnék 300 karakternyi magyarázatot írni a képhez, de ezt ugye a kép címének nem adhatom meg, tehát valahogyan olyan formába helyezni ezt a 300 karaktert, hogy az másolható lehessen - tehát az nem működik, hogy paint-ben szöveget írok a képre - mivelhogy az nem lesz másolható.



2021. dec. 19. 00:11
 1/1 anonim ***** válasza:

A fájlnév maximum 256 bájt lehet. XP-ben nincs ez alól kivétel.

A magyarázatra azt tudom javasolni, hogy szerintem van meta-adat képfájl esetén is, bár túl hosszú szöveget nem hiszem hogy lehet oda préselni.

A fájlok tulajdonságai nem erre valók...

2021. dec. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!