Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék egy filmből kiszűrni...

Szeretnék egy filmből kiszűrni emberi hangot (mert arra van szükségem). Szóval háttérzajt, meg minden egyebet külön szeretnék a hangtól választani?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Kevert hang esetében ez nem megvalósítható, mert ott a beszéd, a zörejek, stb. már egyben vannak.

5.1-ról lenne szó? Ott elvileg könnyebb a dolog, mert a szöveg és a zene nem feltétlenül ugyanabban a hangcsatornában van. Ebben az esetben az 5.1-es hangot (pl. ac3-at, dts-t) szét kell bontani külön csatornákra, pl. 6 db wav-ra.

2010. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És ilyet mivel lehet csinálni?


(Csak, hogy meggyorsítsam picit a dolgot)

2010. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ha nem 5.1, akkor nem is lehet megcsinálni, mert ez egy 85-ös VHS kazettáról lett kiírva? Azért kellett erről, mert a Star Wars 4. epizódjából Darth Vader régi szinkronhangját szeretném ráhelyezni az új filmre. Tudom, hogy nehéz, csak, hogy lehetséges-e?

Köszönöm a választ előre is!

2010. szept. 7. 10:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, első válaszoló vagyok:


VHS-szalagon analóg hang van, legjobb esetben is sztereó, de ha 85-ös a felvétel, akkor inkább sima monó. Az egy kevert hang, vagyis egy hangcsatorna tartalmazza a dialógot, a zenét, az effekteket, zörejeket, stb.

Be kell digitalizálni a filmet, pl. egy tvtuner kártyán keresztül, majd be kell rippelni a DVD-filemt is, ill. annak a hangját szét kell bontani 6 monó csatornára (ugye az 5.1-et). Kell egy videószerkesztő progi is, amivel az egészet össze tudod rakni.

A hangszerkesztés során a centerébe rakod be a bedigitalizált VHS hangját, majd ha kell, kicsit megkevered a többi csatornát is, de alapvetően a centerben legyen a régi hang. Ott nem számít, mi van még abban a csatornában, a többi miatt nem lesz domináns úgysem. Ezután a módosított hangcsatornákat kiexportálod, és összemuxolod őket egy 5.1-es hangfájlá. Egy DVD-szerkesztő progiban összerakod a képet és hangot, majd az egészet leszámolod DVD-nek és kész a cucc.


Én már sok filmet csináltam meg így DVD-nek, valódi 5.1-es hanggal, régi szinkronnal (pl. Robotzsaru, Halálos fegyver, stb).

2010. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon a segítséged! Viszont lenne még egy kérdésem!

Milyen programok kellenek hozzá, és ha van egy kis időd, akkor azt is le tudnád írni, hogy ezekkel a programokkal hogyan kell elkészíteni a filmet? Bár ha nagyon bonyolult így leírni, akkor majd valahol utánanézek!

Előre is nagyon köszönöm, hogy már napok óta segítesz és válaszolsz nekem!

2010. szept. 8. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt elmagyarázni elég bonyolult... én vágó vagyok, kifejezetten ilyen programokkal dolgozom, nekem ezért könnyű a dolog... amúgy nem muszáj mindenképp profi cuccokkal csinálni, az egyszerűbbek is megteszik.

A lényeg, hogy olyan progid legyen, aminek több hangsávja is van, 5.1-es hang esetében ugye 6 darab kell.

Meg persze nem árt, ha valamennyire értesz a videószerkesztéshez, bár abban sem kell kőprofinak lenni.

2010. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem!

Köszönöm a választ! Azért tudsz valami program nevet megadni? Már ha nem vagyok túl pofátlan? Köszi!

Egyébként még sosem csináltam ilyet, de ezt nagyon szeretném, szóval remélem sikerül!

2010. szept. 8. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!