Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felmerjem telepíteni ezt a...

Felmerjem telepíteni ezt a játékot?

Figyelt kérdés
[link]

2021. dec. 21. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféleképp se tedd!


Nagyobb összegbe mernék rá fogadni hogy valami scam az egész.


Az oldal tele van semmibe mutató hiperhivatkozásokkal. Kb csak az egész oldal látszata van felépítve, de igazából alig működik rajta valami.

2021. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
pl. csak rá kell nézni a "shopjukra" ez is csak látszólag egy shop de amúgy egy statikus hardcoded valami, nincs mögötte semmiféle valóságos webshop program. Ugyan ez ha az oldal aljára legörgetsz a hiperhivatkozásaik nem mutatnak sehova. Nagyon gázos ez az oldal.
2021. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmit sem telepítenék fel, aminek a honlapja egy üvöltő reklámmal kezdődik.
2021. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sztárcsali lett a Squid Game [link] és te is belefutottál az egyikbe...
2021. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én letöltöttem a linken szereplő oldalról a tömörített .rar állományt.

Kitömörítve egy lejelszavazott .rar állományt és egy jelszót tartalmazó szövegállományt találtam.

A jelszót felhasználva kitömörítettem a jelszavazott .rar archívumot, aminek tartalma egy Squid_Game könyvtár, amiben található egy Squid_Game.exe nevű futtatható állomány és egy License nevű mappa.


Előbbi futtatható állományt Virustotalra feltöltve az alábbi elemzést kaptam:

[link]

25 kártevőkereső károsnak ítélte meg - az hiszem ez elegendő indok arra, hogy ne javasoljam a telepítését.

2021. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4/


Még nem futottam bele semmibe sem mivel nem telepítettem.Egyébként a facebook dobta be elém.

2021. dec. 21. 16:55
 7/16 anonim ***** válasza:

#6

"és te is belefutottál az egyik ILYEN OLDALBA..."


Olvasd el a cikket, és érteni fogod!

2021. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7/


Csak nem annyitól leszel vírusos,hogy megnyitottad az oldalt hanem a letöltött cuccot kell kicsomagolnod futtatnod ,se nem vásároltam se nem futtattam a játékot.

2021. dec. 21. 17:06
 9/16 anonim ***** válasza:

#7

Miről beszélsz?


"Sztárcsali lett a Squid Game [link] és te is belefutottál az egyikbe...


és te is belefutottál az egyik ILYEN OLDALBA...

Olvasd el a cikket, és érteni fogod!"



Ott a Biztonságportál "Sztárcsali lett a Squid Game" című cikke, amiben november elején felhívták a figyelmet az átverő és csaló weboldalakra. Erre volt hivatott felhívni a figyelmet a hozzászólás!

2021. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9/


Én ezt értem de nálam semmi gond amiért megnéztem az oldalt.De majd mindjárt rá küldök a gépre egy keresőt.

2021. dec. 21. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!