Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom megakadályozni a...

Hogyan tudom megakadályozni a gépem lefagyását?

Figyelt kérdés
Van egy 2000-es évek második feléből származó gép Win7-tel és egy egy 90'-es évek második feléből származó játék (kb. 10 évvel újabb a gép a játékhoz képest). Beállítottam a Windowsban, hogy Win 95, 98-ként futtassa a játékot, de ennek ellenére amint valamit állítok a játék beállításaiban abban a pillanatban lefagy. Próbálkoztam úgy is, hogy Win NT-ként futtassa, meg persze a sima Win7-es futtatással is, de mindig ugyan az volt a hibajelenség. Jó lenne ha be tudnám kapcsolni a 3DFx-et is a játékban (nyilván egy 10 évvel későbbi gép simán vinné azt is), de így esélytelen ha nem tudok semmit se állítani rajta, mert rögtön fagy.

2021. dec. 25. 17:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Glide-hoz próbáld meg az nGlide-ot vag a gdVoodoo-t. A kompatibilitás mód viszont nem varázsszer. Lehet, hogy többre mész, ha downgrade-elsz Windows 2000-re vagy XP-re. Azoknál jobb a legacy kompatibilitás. Win98-hoz valószínűleg már túl modern a géped.
2021. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Rakj rá egy XP SP3-at, és az megoldja.
2021. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
És a downgrade megoldható anélkül, hogy teljesen letörölném róla a Windowst? Meg lehet úgy oldani, mint egy frissítést?
2021. dec. 26. 09:21
 4/30 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem, hogy ha felteszek egy nGlide-ot, vagy egy gd Voodoot, - ha jól értem ezek régi videókártya driverek - akkor azzal menni fog a meglévő videókártyám?
2021. dec. 26. 09:24
 5/30 anonim ***** válasza:

Nem, újra kell rakni. Viszont csinálhatsz dual bootot Windows 7-tel. Youtube-on biztos találsz videót, hogy kell. Nem tudom, meg lehet-e oldani meglévő Windows7 mellé. Esetleg ha rack-be teszed a winyót és cserélgeted. Én általában így oldom meg klasszikus dual boot helyett.


A gdVoodoo és az nGlide emiláció, nem driver. Pontosan arra vannak, hogy ne kelljen hozzá igazi kártya, de a játékokkal elhitesse, hogy van.

2021. dec. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Meglévő WIN7 mellé nem tud dualboot-ot létrehozni.


Ehhez kell egy bootolható pendrive oprációs rendszerrel, vagy egy USB kábeles vinyó-csatlakoztatás egy másik PC-hez.


Törölni kell minden partíciót, két partíciót kell létrehozni, leformázni mindkettőt NTFS-re, majd telepíteni az XP-t.


Ezután pedig értelemszerűen telepíteni a másik partícióra a WIN7-et. Létre fog hozni egy rendszerválasztó indítómenüt. A kettő nem lesz kölcsönösen átjárható, csak a WIN7-el fogod látni az XP-t, a WIN7 nem fogja engedni hogy XP-vel bootolva turkálj a WIN7-ben. XD

2021. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

És ha úgy csinálom, hogy először a Lemezkezelővel zsugorítással csinálok egy másik partíciót Win7 törlése nélkül, és utána egyszerűen bootolom cd-ről (DVD-ről) az XP telepítőt. Kiválaszom az újonan létrehozott partíciót, telepítem rá az XP-t.

Elhiszem, hogy ez nem működik, de ebben hol a buktató?

2021. dec. 26. 22:24
 8/30 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:


Az XP-nek és a win7-nek is van egy úgynevezett MBR része. (Master Boot Record)


Ez felel a bekapcsolás utáni első lépések végrehajtásáért,vagyis az aktuális rendszer bootolásáért.


Amikor a meglévő win7 telepítés mellé felteszed az XP-t, akkor az átírja az MBR részt, ennek következtében attól kezdve csak az XP fog indulni.


Bár az XP is ismeri a dual-bootot, sőt, akár tetszés szerinti számút is, de a win7-et direkt úgy csinálták meg, hogy az XP nem ismeri fel mint bootolható operációs rendszert. Eltökélt szándéka volt a Microsoftnak hogy kinyírja az XP-t, mert túl jól sikerült! Ha ezt a buktatót nem építették volna bele, akkor simán lehetne készíteni egy win7 rendszerelemekkel felruházott XP-t, ami eladhatatlanná tette volna a win7-et. Szándékosan inkompatibilisek.


De még így is van mód hibrid készítésére, de ebbe már ne menjünk bele.

2021. dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ismét #6:


Egy megoldás volna, de csak akkor próbálkozz vele, ha nem sajnálod ha esetleg (nagy valószínűséggel) összeomlasztod a rendszert! Magadnak kell utánaolvasnod, mert én már csak nagy vonalakban emlékszem.


Kelleni fog hozzá az a lemez vagy pendrive, amiről a win7-et telepítetted.


Feltelepíted a másik partícióra az XP-t. Ha teljesen kész, a win7 halott lesz, csak az XP fog indulni.


Bebootolsz a win7 telepítőjéről, és kijavíttatod vele a meglévő win7 telepítést. Visszaírja az MBR-t, ezután a win7 fog bebootolni, és az XP tűnik el.


Elindítod a win7-et, letöltöd ezt, és telepíted:

[link]


Ezután az asztalon megjelenik két új parancsikon, az egyik a "Dual Boot Repair".


További jó szórakozást, és sok szerencsét.

2021. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Megint #6:


Azt ne akard elérni, hogy az XP rendszerválasztó menüjéből indíthasd a win7-et. Megoldható, de nem hinném hogy te elbírnál vele.


Ha mégis bátorkodsz belevágni, akkor a megoldás:


Az XP azokat a partíciókat teszi be a rendszerválasztóba, amelyeket felismer mint bootolható operációs rendszereket. Viszont az XP-ben van rá mód, hogy parancssori verzióból (CMD.exe) felülbíráld, és olyant is belevegyen ami szerinte nem bootolható, de szerinted igen! Újabb "tökéletességi" hiba az XP-ben. XD


Ehhez legelső lépésben kell készítened a CMD.exe-ről egy másolatot (c:\windows\system32-ben találod), amit beillesztesz a gyökérkönyvtárba, azaz közvetlenül a "C:\"-be.


Ha csak simán indítod a cmd-t, akkor a megjelenő prompt: C:\windows\system32


Neked olyan kell, aminek a promptja: C:\

Ez lesz a másolaté. A system32-essel ne is próbálkozz, korlátozott a hozzáférése a vezérléshez.

2021. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!