Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linuxot ajánlanátok,...

Tarjan Gabriella kérdése:

Melyik linuxot ajánlanátok, amin grafikus felületű webui vagy ilyesmit tudnék futtatni pl rtorrenttel? Hogyan kell ezt összehozni? Link van esetleg hozzá?

Figyelt kérdés
Egy kis szervergépet akarok összehozni, amit máshonnan is tudnék kezelni. Mindenképpen linux rendszert akarok rá, bár nem vagyok túl járatos még benne. Régebben használtam suse9-et. A gép egy kis xeon 2.4-es 2GB rammal és csak saját használatra lenne.
2010. szept. 7. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármelyik. :)

Én a helyedben kipróbálnám a Debian vagy az Ubuntu minimális telepítő CDjét (vagy netinstall vagy ilyesmi), amiben haladó módban (vagy valami hasonló értelmű) kiválaszthatod, hogy mi kell települjön. Telepíted csak az alap rendszert, azaz semmi grafikus felület, mivel a szerver oldalán erre nem lesz szükséged, majd beírod ezt: sudo aptitude

Itt telepítheted az rtorrentet, és kereshetsz egy webes grafikus felületet neki. (Bár előbb nézz szét a neten, és nézd meg, hogy van-e olyan csomag az Ubuntuban vagy a Debianban)

Ha elakadtál szólj. :)

2010. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2010. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!