Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ? Audacity – 0 bájt maradt a...

? Audacity – 0 bájt maradt a lemezen.

Figyelt kérdés

Az történt, hogy Audacity-be kívántam betölteni egy 10 órás mp3-at, ami 411 MB-ot foglalt. A merevlemezen valamivel több, mint 2 GB szabad hely volt. Amikor úgy a felénél volt, megállítottam, hogy tovább ne töltsön, mert az már bőven elegendő volt a számomra. Erre kiírt egy üzenetet, melyről képernyőképet nem készítettem, de arról szólt, hogy nem tudja megjeleníteni a programban az mp3-at, mert nincs hely a lemezen. Megnéztem, hogy mennyi hely van a lemezen és 8,00 KB volt, néhány mp-cel később pedig 0 bájt. Áttettem 2,46 GB-nyi dolgot pendrive-ra, így tehát lett 2,46 GB szabad helyem. A program bezárását követően sem kaptam vissza azt a „több, mint 2 GB szabad hely”-et. Ezt követően újraindítottam a gépet, de nem segített. Megnyitottam megint az Audacity-t és most egy 10 perces videót kezdtem el betölteni, de abból is csak 2-3 mp-ig. Azt elmentettem, majd kiléptem az Audacity-ből. Ekkor felugrott egy üzenet, hogy az ideiglenes fájlok törlése (zajlik). 5-10 mp alatt végzett vele és most már 5 GB fölött volt a hely a lemezen, tehát csak most kaptam vissza azt a „valamivel több, mint 2 GB szabad hely”-et. Miért nem törölte ki akkor az ideiglenes fájlokat, amikor 0 bájt hely maradt a lemezen és kiléptem a programból?

Mi történt? És hogyan lehet kiküszöbölni, hogy a jövőben ilyen ne forduljon elő?



2021. dec. 31. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nagyobb meghajtót (lehetőleg SSD-t) kell venned. Olyan lemezt ne használj ilyesmire amin nincs legalább 50GB szabad hely (de inkább több).
2022. jan. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A saját fájlformátumába kódolja szerintem, ami nagyobb helyet foglal.
2022. jan. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ideiglenes fájlokat amúgy sosem töröl a windows magától, mert nem tudja, használja-e később még valami.

Nyisd meg akkor a %TEMP% mappát, és töröld ki a tartalmát.

Lemezkarbantartó is fel tud pár gigát. De amúgy meg nem szabad használni olyan windowst, amin nincs legalább 30% szabad hely (és legalább 20 gigabájt), mert nem tud hová pakolni lapozófájlt, ideiglenes fájlokat, ...

2022. jan. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az audacity dekódolta az mp3-at, hogy lehessen szerkeszteni, 10 óra (már csak 5) tömörítetlen hang pedig brutál sok. Főleg ha sztereó nagy mintavételezéssel.
2022. jan. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"tömörítetlen hang pedig brutál sok"

1db CD = 80 perc (cdda) wav-ben is <1GB

2022. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 44.1 kHz, 16bit, sztereó hang 80 perc 700 MB. 5 óra az 300 perc, felszorozva 2625 MB. Az már több, mint 2,46 GB. Ha az egész felvételt be akarta volna tölteni, az 5 GB-nál is némileg több.
2022. jan. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ez CD audióban. Mezei wavban némileg több, mert a CD másféle hibakorrekciós eljárást használ, amivel némileg csökken a hang adatmennyisége.
2022. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Amikor úgy a felénél volt ... most már 5 GB fölött.."


Tehát ~10 GB lett volna az ideiglenes audio file mérete.. plusz az eredmény is foglalt volna valamit.

2022. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Futtasd a lemezkarbantartót a "rendszerfájlok törlése" opcióra kattintva, pipáld ki az összes lehetőséget a találati listában és "fájlok törlése".
2022. jan. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Így már értem! Nagyon szépen köszönöm a magyarázatokat!

Rajta vagyok, hogy nagyobb merevlemezt alkalmazzak, de idáig sok-sok apró testre szabási problémával küzdöttem, amikből nem tudok lejjebb adni.

Sikerült jó néhány GB helyet felszabadítanom. Köszönöm 3-as és 9-es!

2022. jan. 2. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!