Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik függvény oldja meg ezt...

Melyik függvény oldja meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásomnak excel táblát fejlesztek, és kimutatást szeretnék készíteni a tavalyi évemről, hogy átlássam.


A havi bevételeimet szeretném átlagolni, de úgy, hogy a legkisebb, és a legnagyobb havi bevételt nem veszi figyelembe az átlagolás, így mellőzve a kiugró értékeket. Ennek a fogalomnak van egy neve is, de az most így nem ugrik be :D


Ha tudtok segíteni, azt megköszönöm!



2022. jan. 7. 21:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Ami hirtelen most ugrott be, de szerintem egészen kókány megoldás, hogy megkeresem függvénnyel a min-t, és a max-t, aztán azokat kiveszem az átlagolásból
2022. jan. 7. 21:27
 2/8 A kérdező kommentje:

megvan, részátlag függvényt használtam, és megadtam, hogy a 12 hónap 0,17szeresét ne vegye figyelembe (úgy jön ki a 2 hónap, 1 a min, 1 a max)


Köszi azért :D

2022. jan. 7. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Medián-ra gondolsz szerintem.
2022. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Először én is azt hittem, de ott valami nem stimmelt
2022. jan. 7. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:

megkeresed a minimumot es maximumot kivonod a szum-bol, majd 10 honappal osztod 12 helyett, pl ha A1-A12-ben van az adat akkor


=(SUM(A1:A12)-MAX(A1:A12)-MIN(A1:A12))/10

2022. jan. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

de a fenti helyett ez rovidebb, az adatok 1/6-at kihagyva szamolsz "mean" atlagot


=TRIMMEAN(A1:A12,1/6)


(a magyar megfelelojet nem tudom) :D

2022. jan. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most megtaláltam, a trimmean az a reszatlag ahogy mar te is írtad:D szóval akkor


=részátlag(A1:A12,1/6)


(az elozo ketto valasz is az enyem volt)

2022. jan. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen-igen, a reggeli kávé közben jutott eszembe nekem is az a megoldás, hogy a max-ot és a min-ot kivonom az átlagból :D de végül a részátlag lett igen, és frankón működik. Köszi a válaszokat!
2022. jan. 10. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!