Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Töredezettség mentesítés...

Töredezettség mentesítés megszűnteti a szektorhibát?

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi köze hozzá. Ha teljesen kinullázod az egész meghajtót, akkor a belső logika helyettesíteni fogja tartalék szektorral, ha van még tartalék szektor. Ha nincs már, akkor érdemes a 30 éves meghajtót cserélni, mert egyébként is qrva lassú lehet már...


Kevésbé tartós, de rövidtávon használható megoldás egy sima teljes lemezellenőrzés felületvizsgálattal, ami ugyan hardveresen nem csinál semmit, de az oprendszer számára zárolja a hibás szektort, így amíg az adott rendszer életben van, adatvesztés nem lesz, mert nem fog oda írni.

2022. jan. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kösz. A probléma az volt, hogy sehogy se lehetett elindítani a rendszert, mert bootnál mindig újraindult, és csökkentett módban is lefagyott filetöltés közben. Na most a winyót sata-val hozzákötöttem egy másik géphez, és épp formázom a két partíciót windowson belül.
2022. jan. 8. 12:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy lehetőséget kihagytam, hogy dvd romról telepítő dvd-vel javítsam, de lehet nem oldotta volna meg a problémát. Az se biztos, hogy szektorhiba, én gondolom úgy, mert a bootnál amelyik filenál megállt azt töröltem, és utána meg másik filenál is megállt a töltés és újraindult.
2022. jan. 8. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Annyira amennyire a hashajtó megszünteti a vírusfertőzést.
2022. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:
A köhögést azért ritkítja! :)
2022. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Windows telepítő nem is csinál teljes formázást, nem "javít" szektorhibát. Egy live bootolható linuxról indítsd el, és dd-vel nullázd ki.


Egyébként ha telepítés közben XY fájlnál megáll hibával, az általában a telepítő "lemez" hibája. Rossz a DVD vagy rosszul van megcsinálva a pendrájv. Lehet, hogy teljesen tévúton jársz.

2022. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: te jársz teljes tévúton, semmi telepítőlemezről nem volt szó. Már megy formázás után.
2022. jan. 8. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!