Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Parancssoron keresztül ez...

Parancssoron keresztül ez miért nem működik?

Figyelt kérdés

SSH parancsokat szeretnék megadani. Beírom, hogy ls, semmi... Beírom, hogy cat fájl, semmi... Azt írja"'cat' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file."



Ez korábban sikerült, nem értem most mit csinálok rosszul.


2022. jan. 13. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

"SSH-parancsok" nincsenek. Az SSH csak a titkosított átvitelt biztosítja két gép között, a parancsokat az adott távoli gép parancsértelmezője (például bash) dolgozza fel.


"Azt írja"'cat' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.""

A "batch file" Windowsos parancssorra utal, te pedig Unix-/BSD-/Linux-rendszereken elterjedt parancsokat adnál meg.


Ha Windowsos parancssorból akarsz Linuxos parancsokat használni ahhoz Linux kell - akár WSL-en, akár Cygwin-en, akár virtuális gépbe (Virtualbox, VMWare Player, VirtualPC)/konténerbe (Docker) telepített Linux rendszeren keresztül, vagy SSH-klienssel (van Windowsra is openssh: [link] de ott van példának okáért a Putty: [link] ) elérsz egy Linuxos távoli szervert.

2022. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1-nek:


Ha jól értem, Windows-on próbálkozott Linux parancsokkal? :D


Ez fájt.

2022. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs beállítva a PATH.



echo $PATH mit mond?

2022. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.-


az első kapizsgálja a dolgot.

Összekeverted a két operációs rendszert, te DOS-os command.com -ban szerettél volna unix/linux parancsokat futtatni. Az SSH-t meg csak poénból írtad mert jól néz ki leírva és komolyabbnak tűnsz..



Ha windows alatt szeretnéd, akkor ne a DOS rendszert hanem a powershellt használd, ott van átmenet a DOS/UNIX között, egy cross platform megoldás, persze nem tökéletes de boldog leszel vele.

2022. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2, #4-nek:


Te pedig Linuxos vagy, igaz?


A Windows parancssorba kapcsolva utoljára a Win98-ban volt DOS.


[link]

2022. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5:

Nem, hanem kőműves.


Köszönöm, tényleg nem tanultam ezt, de igazából úgy érzem hogy tudtatlanságom ellenére én voltam az egyetlen aki rávilágított hogy a CMD.EXE-t futtatta csórika a powershell helyett, amiben IGEN, mennek ezek a parancsok.

Egyiknek fekete a háttere a másik kék.


A födémzsalu rendszert precizebben szintezem, itt csak ennyire tellett.

2022. jan. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-nak:


Az nem mentség hogy kőművesként nem értesz hozzá, de az egyébként lehet hogy helyes tanácsodba hülyeséget is beleírtál.


Én assembly programozást tanultam még általánosban fakultatív tárgyként, és azóta is a "gépen lógok". És a poén, hogy ÉN IS kőműves vagyok!


A födémzsalut én is simán beszintezem, csak épp csinálja akinek két anyja volt. Utálok zsaluzni, arra ott az ács. Az ő dolga.

2022. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!