Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mely programokkal lehet...

Mely programokkal lehet képeket, videókat, fájlokat tömegesen ellenőrizni, hogy nem tartalmaznak-e vírust, kém programot?

Figyelt kérdés
Nem kívánom azokat a népszerű vírusirtókat letölteni, amik erőszakkal rajta maradnak a gépemen és használat közben is úgy lelassítják, hogy minden befagy. Konkrétan: képek, videók, hangfájlok, egyéb fájlok vannak előtérben.

2022. jan. 31. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Windows defender ami be van építve elég jó, én nem gondolnám, ogy ennél többre lenne szükséged, hogyha normál oldalakat látogatsz.
2022. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Anno kikapcsoltam és azóta több ezer képet töltöttem le és több száz videót, a gépem pedig már igen lassú - persze újratelepítést is igényelne.

Nem tudom, hogy visszamenőleg tudná-e ellenőrizni. Valamint külső winchesteren vannak a 95%-uk és nem tudom, hogy azt alapjáraton ellenőrizné-e.

2022. febr. 1. 12:27
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat ellenorizteted...

kulsot is letudod vele


amugy magukban a kepek, videok, hangok nem szoktak virus tevekenyseget folytatni hisz nem futathatoak, kell mellejuk kulon egy futo virus is ha ezek tartalmaznak kartekony kodot is


amugy tobb info nem artana geprol


inkabb erdemes egy ccleanret rakuldened

automatikusan futo progikat kilonod mindent

defender az fuggetlen ettol azt te loted ki kitudja miert...

ha nem Pentium 4 koruli a geped akkor ertelmetlen volt

egy Core vagy ujabb geppel

egy modern geppel meg foleg

ott valami mas kell haterben legyen vagy telenyomtad progikkal is, vagy szabadhely alig van

vagy hardveresen sincs mar rendbe

kitakaritas, ujrapasztazas

2022. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja es hat...

azt tudod ugye hogyha sok szaz GB rol vagy TB okrol van szo...

hat az jo sokaig fog eltartani...

igazan mennyire lesz ertelme? Kivarnod

ha van turelmed hozza

teljes scan helyett inkabb az alapot kellene futatni amikor direkt virusok utan kutat nem pedig minden fajlt egyesevel vegignez

2022. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Képek és videók (médiafájlok) nem tudnak vírust tartalmazni, mivel nincsenek bennük végrehajtandó utasítások, csak a formátumának (szabványa) megfelelő adatfolyam! Ha ebbe bármi is képes lenne belerondítani (mivel alapesetben csak ólvasó módra nyílnak meg), akkor egyszerűen formátum hibára hivatkozva meg sem nyílnak többé! A fájl tönkremegy. Szóval ez beugratós kérdés volt!
2022. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen kártevőt csak programfájlok, alkalmazások, dinamikus könyvtárak és scriptek tudnak rejteni, mivel csak ezekben vannak utasítások!
2022. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!