Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdőként melyik nyelvet...

Kezdőként melyik nyelvet érdemes tanulni ?

Figyelt kérdés
Tényleg a Python a legideálisabb elsőre ?

2022. febr. 4. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Kezdőként általános programozást érdemes tanulni, amihez egy jó tanulónyelvet érdemes választani.

Nincs "legideálisabb", de amúgy igen, a Python elég jó tanulónyelvnek (is).

2022. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
C++
2022. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Arab? (hátha a főnököd is bevándorkó lesz)

Spanyol?

2022. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Az, hogy mit érdemes tanulni, az attól függ, hogy mit akarsz vele kezdeni. A Python-t én is szeretem, de a C, C++, C#, bár kicsit nehezebben tanulható, de "nagyobb teljesítményű" nyelv.

Ha a web irány érdekel, akkor PHP, Java script a jó irány.

A VBA (Visual Basic for Application) az MS Office automatizálására (amikor utoljára ilyen feladatom volt, Pythont-t használtam, mert jobban kézre állt, bár a VBA lett volna a logikus)

2022. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Batch - Dos parancsok / Shell cript

(windows xp / Win 7,8,10,11)


Pascal + Delphi. (Dos / Objektumorientált)

Egyszerűbbek.



Ha már pengén mennek ezek, akkor mehetsz a bonyolultabb, terjedelmesebb nyelvekre, mivel azokban is hasonlóak az eljárások, csak több van belőlük, de ha már az alaplogikát sem érted akkor hiába mész neki a C++ nak, nehezebben fogod befogadni a magasabb szintjeit.


A kezdeti sikerélményekhez amik tudnak ösztönözni egyszerűbb nyelveket érdemes választani, mert a "programozás" szó szerint tágítja a fejed, pont olyan mint hangszeren játszani.

Egy síphoz egy cintányérhoz elég ha tudod fújnia levegőt meg mozgatni a kezed. Egy gitárhoz, egy hegedűhöz viszont már jobb érzékek kellenek.

2022. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Pascalt én is nagyon szeretem, de nagyon elavult. A Python tanulni nekem jobbnak tűnik. A 80-as évek végén tanították nekem a Pascalt. Néhány évvel ezelőttig használtam, de kénytelen voltam áttérni a Pythonra, mert nem voltak jó és karbantartott modulok Pascalhoz.
2022. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát a legtöbb "tanulónyelv" egyszerű, szóval elavult...


Ha te a 80-as években tanultál pascalt akkor már jó régi motoros lehetsz, egy totál kezdőnek ez még külön univerzum!

2022. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pascalhoz lehet saját modult is írni tudtommal.

Csak aztán hozzá kell csapni a telepítőhöz azt is.

2022. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!