Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt aki már felrakta a...

Van itt aki már felrakta a Windows 11-et? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Én még maradok egyenlőre a Windows 10-nél, mert eléggé furcsának tűnik a Windows 11. Aztán majd lehet, hogy átállok... Évekkel ezelőtt ugyanezt mondtam a Windows 10-re és most már a Windows 7, meg a Windows 8 furcsább számomra.


Meg vagytok vele elégedve? Mi a véleményetek róla?



2022. febr. 13. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Semmi különös, se nem jobb, se nem rosszabb. Hétköznapi használat közben semmi különbséget nem érzek.

Fölősleges upgradelni, de az esetek 99,9%-ban nem is okoz gondot, ha megteszed.

2022. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem a Windows 11 egy modernebb és ezáltal jobb kinézettel rendelkezik. Nekem az új start menü különösen tetszik, mert a nem túl gyakran használt appokat oda ki tudom tenni, illetve már ott is láthatom a nemrég szerkesztett dokumentumokat. Ami még tetszik és szerintem jó, hogy a wifi, hang beállítások, és az akkumulátorállapot jelzése (laptop esetén) egy fülre került, ahogy az értesítések és a naptár is egy fülre került.


Ezek voltak a pozitívak, de van negatív tulajdonsága is a rendszernek:


Ami nekem elsőre fura volt az, hogy a tálca egy kicsit magasabb. Elsőre nem is annyira tetszett, de már megszoktam.

A másik, hogy a beállítások alkalmazás nagyon át lett rendezve. Viszont nagyából megtalálható minden, csak nem ott, ahol a windows 10-ben volt eddig.


Ezek kicsi változásnak tűnnek, ha csak ennyi lett volna a változás, nem biztos, hogy megérte volna váltani, viszont hamarosan jön az androidos appok támogatása, ami miatt biztos, hogy megéri változtatni.

2022. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egy szóban kéne összefoglaljam a dolgot: Más.


Egyfelől jobb, mivel sokkal egységesebb, letisztultabb, egyszerűbb, de sokszor mégis informatívabb. Ezen felül hiába a mesterséges gépigény, akár 10-15 éves gépekre is tudom ajánlani, mivel sokkal gyorsabb mint a 10 lenne, és biztonságosabb, mintha egy frissítetlen 7-et használna az ember.


Másfelől viszont rosszabb. Rengeteg dolog hiányzik belőle, kezdve a tálcán a jobbklikkes menütől az eszköztárakon át egészen a komolyabb testreszabhatóságig. A másik nagy gond vele, hogy telepíteni egy rémálom. Úgy kezdődik az egész, hogy ha nem hivatalosan kompatibilis gépre tennéd fel, akkor egy módosított telepítőre van szükséged. Ez a Rufusban ugyan két extra kattintás, de ezt egy laikus nem fogja tudni. Ha a gépbe be van építve a licenckulcs, ez nem kérdez semmit, hanem felpakolja aminek a kulcsát ott találja. Ha nem talál, akkor választhatsz te. Ha emiatt Home verziót telepít, akkor az OOBE alatt (mondjuk úgy, hogy az első indításnál) követeli tőled az internetet és egy MS fiókot. Persze ezt ki lehet játszani, de ehhez is taknyolni kell már megint. Miért?


Én összességében így is ajánlom a frissítést, csak fel kell rá készülni, hogy ez sem fogja megváltani a világot, és jelenleg sok dolog hiányzik még belőle.

2022. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Kipróbáltam.

Kicsit nyúltak a Linuxtól (leginkább a KDE-ből), kicsit nyúltak az Apple-től, kicsit nyúltak a saját, korábbi rendszereikből, de maradt ugyanaz a következetlen, instabil, erőforrászabáló hulladék, mint a Win10.

2022. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!