Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxot használó,és értő...

Linuxot használó,és értő emberektől kérdezem,hogy,lehet mkv-ből,vagy mp4-ből avi-ra alakítani,amit dvd-lemezről le lehet játszani dvd lejátszón ?

Figyelt kérdés

2022. febr. 18. 19:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ubuntu mate rendszert használok,még csak ismerkedem vele,nem vagyok profi.
2022. febr. 18. 19:21
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Ffmpeg, de parancssoros, szóval nem árt ha nem idegen neked ez a dolog, vagy szívesen megismerkedsz vele.
2022. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Avidemux. Grafikus kezelőfelülettel rendelkezik.
2022. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Handbrake ( [link] ) - ez egy nyílt forrású, multiplatform (Windows Linux, MacOSX), az előbb említett ffmpeg-en alapuló grafikus felületű videokonvertáló
2022. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

[link]


Szerintem ez is megteszi, vagy valami hasonló online convertáló, dokumentumoknál gyakran használok ilyet, de volt már példa, hogy erre is használtam.

2022. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj ne konvertáld át.

Én (igaz win alatt) csak akkor konvertálom át ha a 20éves asztali DVD lejátszón kell a filmet lejátszani. 720p filmet gyakorlatilag minőségromlás nélkül (azonos sorfelbontással) tudok SD avi-ra konvertálni.

[link]

2022. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az az igazság,hogy ezt a programot szerettem volna telepíteni ubuntu mate rendszere.

Tetszik ez a videó, https://www.youtube.com/watch?v=nVpwMZwNPAA

Rákerestem a program weboldalára,megnyitottam a terminált,bemásoltam a paracssorokat.Úgy látszott,hogy települ,az elején,de nem települt.Segítenétek ebben,hogy telepíteni tudjam.Ráér holnap is álmos vagyok,és fáradt.Köszönöm szépen előre is.

2022. febr. 18. 21:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi a progi neve? A videón nem tudom kivenni, annyira sz@r a minősége.
2022. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Handbrake +1

Arra figyelj, hogy az avi szélességét 720 pixelre állítsd, mert nem fogja lejátszani a DVD lejátszó.


De (!) lehet jobban járnál, ha sima DVD-Videót csinálnál, akkor nem kell szöszmötölni a beállítgatásokkal, nem tudod elrontani, elég sokáig tart a konvertálás...


Pl> [link]

2022. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Találtam egy ígéretes programot https://www.youtube.com/results?search_query=DeVeDeNG
2022. febr. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!