Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megtalálni a...

Hogyan lehet megtalálni a gépemen 1 keyloggert?

Figyelt kérdés

2022. márc. 4. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vírusirtó a gépen? Meg kellene fognia már a telepítéskor.

A feladatkezelőben a Részletek fülön meg lehet adni hogy mutassa melyik mappából fut a folyamat ("lemezkép elérési útjának neve" nevű oszlop hozzáadásával), esetleg ott találsz valami érdekeset.

2022. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nyitsz egy feladatkezelőt (Ctrl+Shift+Esc) és ott a folyamatoknál jórészt ki lehet szúrni.
2022. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
van virusírtó de csak utána lett telepítve, avast. De ez nem olyan keylogger, ez olyan szerintem ami küldi a reportokat. Feltörétk az instam gmailom, steamom, epic gamesem. Szerintem ez olyan ami beírta magát rendszerfájlként
2022. márc. 4. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy beléptek egy hátsó kapun, és a böngészőből kiszedték a jelszavakat. Bár ez csak tipp.

Húzd újra a gépet, és törölj minden partíciót.

2022. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
rendben az lesz, köszi
2022. márc. 4. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

keylogger.exe található valamelyik könyvtárban.. :P


Futtasd a vírusirtót teljes kereséssel. (és a kivételekben se legyen semmi)

2022. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez olyan ami beírta magát rendszerfájlként"

Azt azért nehéz elérni.

Bár gondolom, te is rendszergazda fiókból használod a géped, így megkönnyíted az ilyesmik feltelepülését... de még így sem egyszerű kivitelezni. Ugyanis magától csak úgy nem települ fel semmi. Ki lehet persze valami be nem foltozott sebezhetőséget használni, de ez esetben is konkrétan a te gépedet kell célba venni.

Én valószínűbbnek tartom, hogy valami kamu oldalon, ami pl. a Google-ra hasonlított, megadtad az azonosítódat, és így szerezhették meg.


De ha tényleg keylogger, akkor letörölsz minden partíciót, és újrahúzod a rendszert.

A továbbiakban pedig korlátozott fiókból használd, legyen LEGÁLIS, tiszta antivirusod (Avast... még ingyenes is, bár az ingyenes néha reklámokkal riogat), használj megbízható böngészőt (pl. Firefox), ami rendszeresen frissíti magát, és kétszer ellenőrizd, hogy hol mit adsz meg! A legtöbb böngésző sötétebbel kiemeli a címsorban, hogy mi a domain-neve az oldalnak, ha nem egyezik az adott szolgáltatás nevével, akkor valószínűleg kamu. Na, meg azt sem nehéz elérni, hogy valaki ismerősöd nevében küldjön valaki üzenetet/e-mailt. Ha valami gyanús, inkább kérdezz vissza, hogy tényleg ő küldte-e!

Illetve: csak 100%-osan megbízható forrásból telepíts programokat!

A jelszavak megjegyeztetését pedig semmiképp nem javaslom.

2022. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!