Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kaphatnék segítséget, ha nem...

Kaphatnék segítséget, ha nem tudok válaszolni mások posztjaira, mert a Tumblr nem engedi, ami egy dolog, de emellett kitörölte az eddigi összes válaszomat és kommentjeimet a SAJÁT posztjaimon?

Figyelt kérdés
Értem én, ha mondjuk bunkó voltam és megszegtem valami előírást (csak nem vettem észre, mert néha nincs elég ön-reflekcióm), mért tiltaná le a kommentelési lehetőséget, de akkor miért engedi még mindig meg a reblog-ot? Oda is tudnék önző megjegyzéseket írni, ha akarnék, szóval mi is itt a logika? S kezdjük ott, hogy minden választ kivétel nélkül törölt. Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de azzal a válasszal, hogy "Milyen aranyos rajz" vagy "Nyugodtan jelölhetsz", "Örülök, hogy ezt civilizáltan meg tudtuk beszélni" semmi bunkóság nem volt. Van egy olyan érzésem, hogy ez valami automatikus törlés lehetett, mivel "nincs időnk végignézni minden választ, mehet a levesbe mind", de ez tényleg zavar, mert nem hiszem, hogy annyira nagy köcsög lettem volna. Nem csináltam "callout-posztot" senkinek, nem mondtam, hogy öljék meg magukat, nem mondtam, hogy a tartalmuk kritikán aluli, stb. A legrosszabb, amire emlékezni tudok az, az, hogy egyetértek azzal, hogy minden ship toxikus abban a bizonyos fandomban, szóval az emberek leszállhatnának a magas lóról és nem kéne jobbnak beállítani magukat a másiknál, de nem mondtam, hogy fejezzék be a ship-elést, vagy mindüknek fel kéne magukat akasztani. Csak azt, hogy ne piszkálják a másikat ugyanazért, amit ők is csinálnak. Ez túl durva volt? Legtöbbször csak csináltam a saját dolgomat. Lehet ez egy glitch és szóljak a vezetőknek, vagy csak csendben kuksoljak, remélve, hogy ennél több korlátozást nem kapok? Örültem volna, ha legalább a régi válaszaim a saját posztjaim alatt fennhagyja. (Tisztázzuk: a saját posztjaimra se tudok új választ írni, de még mindig tudok posztolni)

2022. márc. 6. 13:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Instagram-on történt már hasonló, de akkor elmagyarázták, hogy miért és csak átmeneti volt. Itt meg nemcsak magyarázatot, de figyelmeztetést se kaptam. Szóval Instán átmenetileg korlátozták a válaszadási lehetőségemet, és a like-ot valami biztonsági előírások értelmében, de nem törölték az addigi válaszaimat, ugyanúgy fennmaradtak.
2022. márc. 6. 13:17
 2/8 anonim ***** válasza:
A tumblr nem töröl semmit. Vagy az eredeti posztoló kikapcsolta a válaszokat (ami nem befolyásolja, hogy rebloggolj valamit), vagy maga a poszt a frissítés előtt készült, az új szétszedett válaszok/ és reblogok+címkék részleg nem jeleníti meg a korábban készült megjegyzéseket.
2022. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Én is azt gondoltam először, hogy a másik ember törölte ki, de nem csak mások posztjai alól tűntek el a válaszok, hanem a sajátjaim alól is, amiket én meg nem töröltem. Akkor, ha jól értem, valami frissítés történt, és ezért nincsenek már ott? Köszönöm szépen, hogy tisztáztad.


Mondjuk az, hogy miért nem tudok kommentelni sehova se (ugye magamhoz se) még mindig rejtély. Az írja ki, hogy "We could not complete your request this time" meg "error". Lehet mondjuk telefonos probléma is, vagy valami az internettel...

2022. márc. 6. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:

A staff, sajnos vagy nem sajnos, nagyon ritkán avatkozik bele a dolgokba.

A Tumblr működése kérdéses. Engem néha egy hétig nem enged posztolni, utána meg mindent, amit posztolni akartam kirakta egyszerre. Mikor frissítetted az alkalmazást utoljára? Ez a probléma gépen/más eszközön is fennáll?

De megkérdezhetem melyik fandomról van szó? (Bocsi, egyszerűen érdekel, hogy mi olyan, hogy minden ship toxikus.)

2022. márc. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Ránéztem és igen, ugyanúgy van probléma a gépen is. Nem frissítettem magamtól egy jó ideje, mivel azt hittem, hogy magától is megoldja, de akkor lehet, hogy megpróbálom, köszönöm.


Invader Zim fandom. Van egy karakter, akit a főkarakter lelök a szikláról elterelés gyanánt, mindenféle bűntudat nélkül és nem ez az első eset, hogy ehhez hasonlót produkált feléje. Van egy karakter, akinek tönkretette az esélyeit egy állásra, és le se tojja. Van egy karakter, akivel kölcsönösen utálják egymást, és még akarják ölni a másikat. (S ez nem összes, van még, de lusta vagyok most felsorolni.) A lényeg, hogy szoktam olyat látni, hogy néhányan egészségesnek hívják az első kettőt és ignoráljak a hibáit, az utolsót meg leköpik, mert "főkarakter egyértelműen sokkal idősebb, de az előző kettőből az egyikkel kiskoruk óta ismerik egymást, szóval az teljesen oké." Értem én, hogy ebből a szempontból jobb, de ettől még önmagában nem lesz egészséges. (Ez olyan, mintha azt mondanák, hogy: "Kiraboltam egy boltot, de én nem vagyok bűnös, mert Józsi meg embereket ölt, szóval ő bűnös.") Olyan, mintha elfelejtenek, hogy a szerencsétlen csávót a főszereplő konkrétan kihasználja. Vagy, hogy nem érdeklik a csaj érzései, aki miatta rontotta el a tesztjét. Szóval ha a harmadiknál egyidősek lennének, akkor rendben lenne, hogy ölik egymást? Persze nem mindenki ilyen, és sokan beismerik a problémákat az előbbi ship-ekkel is, engem csak azok az emberek zavarnak, akik így gondolkoznak: "Nem olyan rossz, mint ez a ship = Jó párkapcsolat" S ezek az emberek mondják azt sokszor, hogy "Maga az alkotó is kimondta, hogy a karakter sokkal idősebb". Az alkotó azt is mondta, hogy a karakter fajának soraiban nincsen románc. Ha ennyire érdekel, hogy mit mondd, nem kéne neked is abbahagynod, amit csinálsz az iránta érzett tiszteletből? Nyilván "the creator's word" vagy kánon soha nem állított meg senkit a ship-elésben, de akkor nem kéne őt felhozni, ha ők is ugyanazt csinálják, mint a másik tábor, azaz csak akkor hivatkoznak az alkotóra, amikor nekik kedvez. S nyilván ez az egész ügy komplikáltabb. Minden táborban vannak idióták, és normális emberek és vannak, akik több táborba is tartoznak. A lênyeg számomra, hogy legyenek tisztában azzal, hogy egy sorozatban, ahol minden karakter egy bunkó valamilyen szinten, nem lesz egészséges ship, ha kánon alapján mennek. Aztán, hogy, hogy változtatják meg, hogy elfogadhatóbb legyen, az az ő dolguk. Nyilván joguk van utálni bizonyos ship-elést, és másféléket meg szeretni.

2022. márc. 6. 18:25
 6/8 A kérdező kommentje:

*majdnem minden karakter


(Most veszem észre, hogy ez a Józsis-példa arra emlékeztet, amikor kisiskolás koromban hazavittem egy kettest és amikor Anya megkérdezte, hogy "Mégis mi ez, kislányom?" így feleltem: "A többség egyest kapott erre." "Engem nem érdekelnek a többiek." Úgy tűnik, hogy hatott rám a dolog. xd)

2022. márc. 6. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:
A hibaüzenet alapján csak kapcsolódási probléma. Frissíts, ahogy mondták, illetve próbáld meg mobilneten az appot - nekem ha beszar wifin, mobilnettel mindig magához tér.
2022. márc. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm szépen =)
2022. márc. 7. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!