Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel tálázatkezelés segítség?...

Öreg hegy kérdése:

Excel tálázatkezelés segítség? Van 6db adathordozóm, amin filmjeimet tárolom. docs.google.com/spreadsheets/d/1fKQg-WqFUvhsH-e7f8PNwewQYjTD WsSG/edit?usp=sharing&ouid=117525664137102660556&rtpof=true& sd=true

Figyelt kérdés
Biztonság kedvéért ugyanazt több tárolón is. Addig eljutottam (72 vagyok) hogy TC-ből filenév másolással táblázatba raktam, és olyan excel kereső függvényt szeretnék kérni tóletek, amivel az azonosakat egy külön oszlopban kirakja a forrásoszlop megjelölésével. Párat manuálisan már kikerestettem. Igazából annak örülnék ha valamelyik guru el is készítené, egy hálás köszönetért. És kérem ne szóljatok meg hogy meg is lehet tanulni, erre már sem időm sem energiám. Köszönöm
2022. márc. 7. 19:46
 1/2 A kérdező kommentje:
A kérdéses táblázatot a Google Drive feltöltöttem,engedélyeztem, mert nem tudom hogy lehet egy link hivatkozással saját gépről feltenni feltenni. Erre is Help!
2022. márc. 7. 19:51
 2/2 anonim ***** válasza:

A konkrét kérést nem tudtam megoldani, viszont van egy módszer ami jelentősen megkönnyíti és gyorsítja a másolatok megtalálását.

Így működik: az Excel automatikus formázással automatikusan kijelöli azokat a cellákat amik egynél kétszer szerepelnek. Így piros színt kapnak. Ennek a hibája az, hogy minden duplikáció piros, és nem látszik hol van.

A trükk erre az, hogy bele kell a szerkesztésbe kattintani, és 1 pluszkaraktert beírni és leokézni. Ekkor megszűnik az azonos nevű találatok jelzése, és csak azt kell figyelni hogy a kijelölések közül hol tűnt el ugyanannak a szövegnek a párja (pl. A2-ben az "AMATŐRÖK"-et átírni "AMATŐRÖK*"-ra, és az enter nyomása után a C7-ben villan a formázás normálra, hiszen már nem egyeznek. Ez a megoldás is csak részben jó, mivel a nagy terjedelem a képernyőn nem látható szöveg esetén ugye nem látható, hol változik a megjelölés.

Ezért az Munka2 munkalapra a Munka1 piros jelölésű szövegét kigyűjtöttem és ábécésorrendbe rendeztem, így ha csak az a cél hogy megtaláld a duplikált elemeket, ezzel is gyorsan meglesz.

Mivel valamennyi változtatás van a szövegekben és elrendezésekben, ezért itt egy másolat belőle:

[link]

A fájl nevére vagy a sor végén lévő "download" gombra kattintva tölthető le.

2022. márc. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!