Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 11 VS Ubuntu 22.04...

Windows 11 VS Ubuntu 22.04 LTS VS Mac mindennapi használatra?

Figyelt kérdés
Pl netezés, szövegszerkesztés, filmnézés.
2022. márc. 10. 19:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ChromeOS
2022. márc. 10. 19:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

<off>

Ebből a kérdésből, félek, felesleges flamewar lesz, mert mindenkinek meglesz a maga "kedvence".

</off>


Kérdező, ezt magadnak kell eldönteni:

1. Tervezel-e kifejezetten Apple gépet - Macbook, iMac - venni, mert azokhoz jár hivatalosan MacOS (oké, van a Hackintosh, de az nem legális)? Ha igen, akkor választhatod a MacOS-t.


Hasonló a helyzet a ChromeOS-el is: hivatalosan Chromebookokra van.


2. Kötelező-e munkád során csak Windowson elérhető, alternatíva nélküli szoftvereket (esetleg játékokat) használnod? Ha igen, akkor (sajnos) mindenképpen Windows (oké, tudom hogy van a Wine, de az sajnos nem minden esetben nyújt kielégítő megoldást ;( ).


3. Ha egyik sem a kettő közül - és nem vagy túlzottan a Windowshoz szokva (mert az iskolában azt tanultad, munkahelyeden azt használod) van némi kísérletező kedved, akkor lehet az Ubuntu (vagy más Linux-disztribúció, például Linux Mint).


Az elterjedt böngészők (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Brave), szövegszerkesztő (Libreoffice Writer), videolejátszók (VLC Media Player, mpv) általában elérhetőek mind három rendszeren.

2022. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

+1 a #2-re.


"netezés, szövegszerkesztés, filmnézés."


Ezekre mindegyik ugyanúgy jó, amelyik szinpatikus és belefér a keretbe.

2022. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mac felettébb korlátos és önkényesek is.

Én biztos nem vennék, az üzletpolitikájuk nem tisztességes. Ha kell, van konkrét példám is.


A windows, akármennyire is utáljuk vagy nem, felhasználóbarát. Én W10-et használok és nem is szeretnék váltani. Másnak sem ajánlom a W11-et. Legalábbis most.

Amúgy a win képes kihasználni a hardver adta lehetőségeket. Ez a specifikus driver előnye.


Linuxból is van felhasználó barát. Általában a Mint-re szokták mondani. Abból is a Mate. Nekem mondjuk jobban bejön a Cinnamon.

Viszont itt a program telepítések kicsit macerásabbak. Meg a frissítés is. Javallott a csomagkezelő használata annak megtanulása.

Nvidia kártya esetén a driver telepítés macerásabb. Spéci cuccok esetén az üzembe helyezés macerás vagy nem lehetséges. Gondolok itt egy rgb-s billentyűzetre vagy több gombos egérre. De manapság a gépház kivilágítása sem ritka. Szoftveresen utánajárós vagy felejtős. Emellett a gép adottságait sem úgy használja ki. Fogyasztásban meg is látszódhat. Erre is van példám.

Ellenben, talán még nem kell rá vírusírtó és tűzfal.

Win alatt ajánlott, akármilyen jó is a defender. Legalábbis én jobban biztonságban érzem magam így, hogy véd az ESET.

2022. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Mi a gond a mac-el? (nem kötözködök. komolyan kérdezem)

Hosszú távon én is váltásban gondolkodok, de mivel egy olyan "linux" kell nekem amin fut az adobe, ezért csak az apple jöhet szóba nálam. Ezért is érdekel minden pozitív és negatív kritika, mert 1.5 milliós kiadást alaposan meg akarok fontolni. (Természetesen munkára kell. Jelenleg linuxot nyúzok, mert a windows nem praktikus nekem.. OSX esetében megvan ugyanaz a hatékonyság, pl ssh kapcsolat létrehozása, normális terminál, rsync, stb.. és fut rajta a photoshop is.)

2022. márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A felsorolt alkalmazási területekre mindegyik teljesen alkalmas.

Ami az én (objektív és szubjektív) szempontjaimat illeti:

- Mac: piszok drága, nagyon zárt ökoszisztéma, és nem mellékesen: a beépített alkalmazások felépítése nem szimpatikus.

- Win11: valahol a Win7 után kezdtem unszimpátiával gondolni a Windowsra, és verzióról verzióra ez csak növekszik. Nem fogom részletesen felsorolni, hogy mi és miért unszimpatikus benne, de az instabilitás, és a jókora erőforrásigény, meg a MS frissítési politikája ott vannak az ellenérvek között.

- Ubuntu: nekem az alapértelmezett Gnome felülete annyira nem jön be, szóval inkább Mintet használok (ami ubuntu alapú), ez van az asztali PC-men, a notebookomon, és a munkahelyi gépemen is.

2022. márc. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is adj egy esélyt a Linuxnak.

Ubuntu vagy Mint jó lehet kezdésnek.

2022. márc. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5

Kolléganőm nem apple telefonját nem tudta a mac-hez csatlakoztatni. Szerencsére volt win-es gépe is még.

Apám minijénél gondoltak egyet és az addig működő eszközt biztonsági kockázat miatt nem használhatta. Ez nagyon sok embert érintett, mert direkt azért vették azt, mert működött vele, míg más eszközök tiltva voltak.

A minit már nem frissítik. Emiatt a skype már nem fut rajta. Megreklamálta és kb. azt a választ kapta, hogy vegyen újat.

Emellett olyanokkal játszik a cég, hogy a telefonos frissítéseknél a régi készülékek használhatatlanok lesznek. Visszaveszik a teljesítményt, csökkentik az üzemidőt. Amikor kiderül, akkor dellázzak a büntit.

Maga a gép lehet erős, laptop esetében a retina kijelző nagyon tuti, főleg szabad téren. Ezt irigylem is tőlük, de csak ezért nem veszek.

A fenti negatív dolgok nekem elegek ahhoz, hogy ne bízzak a cégben.

2022. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!