Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új gép, és windows újratelepít...

Új gép, és windows újratelepítés után a HD Audio Manager funkciói eltűntek, más lett! mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Vettem egy új gépet( 10700k,16Gb RAM, RTX3070ti, Asrock z590pro4), újratettem a windows is, feltettem az alaplapi drivereket, de a hd audio manager nagyon más lett mint az előző gépemnél(asrock z77 extreme4). Eltűnt egy csomó kipipálható fül, hangeffektek, equalizer, loudness kiegyenlítés stb. is eltűnt. leegyszerűsítve csupán az 5.1, 7.1. sztereó, szobakorrekció opció, hangformátum érhető el. pedig korábban egyénre tudtam szabni egy csomó mindent, az új gépemen pedig alig van opció. a realtek oldalán a hivatalos driver nem megy fel, csak az alaplapi. korábban is a régi gépemnél így telepítettem, az alaplapival, és minden jól működött. a hangrendszerem ugyan az. segítségeteket köszönöm.

2022. márc. 12. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Amióta új gépem van, nekem is máshogy néz ki, ha arra a régi felületre gondolsz, amire most én is, na azt szerintem el lehet felejteni. Nekem is zavaros, hogy végül mit is csináltam, hogy visszakapjam a funkciókat, az is lehet, hogy a Win10 magától telepítette fel. Nekem most így néz ki (lentebb linkelve), és bár nem olyan, mint az előző, de én minden olyan funkciót elérek benne, amit előzőleg is. Azt hiszem a tanulság az Win10 esetében új géppel, hogy mikor feltelepült a Win, akkor először is alaposan nézd át, hogy mire van szükséged manuálisan. Lehet, hogy maga az audio driver pont az a kényes része, amivel többet ártasz azzal, ha manuálisan próbálod telepíteni. Értelemszerűen, az NVIDIA drivert most is manuálisan telepítem, meg esetleg opcionálisan egy AMD chipset drivert, ha kedvem tartja. Nekem konkrétan a képen is látható hangszínszabályzó miatt van rá szükségem, mert enélkül nagyon pocsék minőségűnek tűnik a fülesem, és a Win10 hangbeállításainál én sem találom sehol ezeket az extra funkciókat, amik emlékeim szerint régebbi gépemen még megvoltak.


[link]

2022. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!