Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan lehet egy...

Excelben hogyan lehet egy ilyen feltételes formázást beállítani?

Figyelt kérdés

Adott egy év 12 hónapját tartalmazó táblázat, ami 3 oszlopból áll, ami: Hónap neve, 100%-os érték értéke, elért százalékos érték.

Valami ilyesmi:

[link]


A feltételes formázás/Az összes cella formázása értékük alapján/Adatsáv formázással szerettem volna elérni, hogy amíg 0-25% közötti az érték 1-es színű legyen az "elért százalékos érték" cellában az adatsáv színe, ha 25-50% között van 2-es színű és így tovább 100%-ig.

Felvettem a 4 értéket, 4 külön szabályként, sorba rendeztem őket növekvő sorrend szerint (bár ennek nem hiszem hogy van jelentősége)és mégsem működik.

[link]

[link]

[link]


Egyrészt nem a beállított értékek szerint színezi a cellát, vagyis akár 90%-os érték esetén is a 0-25%-os érték színével növekszik a csúszka. Másrészt össze vissza számítja az értéket, és egy adott cella feltételes formázására, a szomszédos cella, jobban mondva az összes cella értéke hatással van.


Remélem sikerül helyesen és érthetően megfogalmaznom, mi lenne a szándék, és mi a probléma amivel szembesülök.

Meg lehet csinálni amit szeretnék a feltételes formázással, vagy az már kevés erre?


Köszönöm a segítségeteket.



2022. márc. 12. 22:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!