Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges e az hogy nekem...

Lehetséges e az hogy nekem win7 van egy másik gépen XP és kikapcsolom lent részletesen?

Figyelt kérdés
szoval otthon 3 gépvan 1 laptop egy régebbi meg az enyém és azt akarom meg csinálni hogy ki kapcsolja ma másik 2 gépet a másik 2 gépen XP van az enyéman win7 routerel el van osztva a net tudok mac cimet meg mindent ami kell a rouetrben nem én vagyok a szerver hanem a bemenet a modemre van kötve én az 1 es lan kimeneten a másik 2 wifiröl megy
2010. szept. 13. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

shutdown parancs

(bővebben shutdown /?)

2010. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:

Lehetséges a Windows beépített lehetőségeivel:

[link]


De sokkal könnyebb az ingyenes Airytec Switch Off programmal, amivel mindezt Webes felületen is el lehet végezni, mindössze a kikapcsolandó gépen engedélyezni kell a távirányítást:

[link]


Ez után a hálózat bármelyik gépéről, http://[ip cím]:[port] -al érheted el a kíván művelet linkjét. Ahol az IP cím a kikapcsolandó PC helyi hálózati IP címe, illetva a port amit a programban megadtál (alap:8000). Természetesen a kívánt port -ot az általad használt tűzfalprogramban is ki kell engedni. Valamint célszerű a hálózat minden gépét, FIX helyi hálózati IP címekkel ellátni.


A távoli kikapcsolás viszont már komplikáltabb dolog (vezeték nélküli hálózaton keresztül nem lehet megvalósítani). Ha érdekel a vezetékes megoldás, arról bővebben itt olvashatsz:

[link]

2010. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!