Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudnék...

Milyen programmal tudnék kivetíteni mkv fájlt TV-re?

Figyelt kérdés
Van 2 Sony tv-nk. Nem rég vettem új gépet, eddig csak laptop volt, de az is már haldoklik. Régebben kb 5 éve, amikor az egyik tv lett véve, kivetítettem rá a filmeket laptopról. Most gépről szeretném csinálni, de az mkv típusú filmeket nem engedi, mert azt írja, nem támogatja ezt a típusú fájlt. Pedig van külső vinyó, azon van egy csomó mkv film, azon keresztül lejátsza mind a 2 TV. Aviba meg nem tudok letölteni hd minőségűt, mert szinte nincs is. Van ötletetek?

2022. márc. 27. 08:50
 1/5 anonim válasza:
Ha okos a TV, akkor PLEX app.
2022. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Smart tv de böngészni nem lehet rajta.
2022. márc. 27. 09:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Médiaszervert kell feltenni a gépre és azzal megosztani (a WMP beépítve tartalmaz egyet). Ha megy a gép, a tévén megjelenik a gép neve, ha rámész megjelenik a gépen, a szerver által megosztott mappákban lévő tartalom, ami lehet kép, zene és videó, amit a le tudsz játszani a gépen való kattintgatás nélkül. Nekem régi Samsung is viszi az mkv-t ezzel a megoldással, ha a géppel küldöm rá a gép átkódolja és rossz minőségben streameli a tévére. Így még az is megoldható hogy valaki ül a gép előtt, te pedig elindítasz a tévén egy videót a gépről úgy, hogy azt az előtte ülő észre se veszi, nem zavarja meg.
2022. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as Kipróbáltam mind a kettőt.

Mind a 2 tv-vel látja a mappákat meg a filmet is, de lefagy mind a 2 tv többszöri próbálkozás ellenére is, már ott lefagy, hogy abba a mappába megyek be, ahol a filmek vannak. Aztán a tv nem reagál semmire lefagy, kikapcsolom de még visszakapcsolni is alig tudom. A másik módszerrel meg 2 filmből csak egy valósult meg. Az egyik x264 a másik full hd, mind a 2 mkv, a 264-est letudta vetíteni, de a full hd filmet nem hogy levetíteni, de még maga a lejátszó sem játsza le.

2022. márc. 27. 19:26
 5/5 Új Tag válasza:
Vegyél új laptopot!
2022. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!