Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régebbi laptopra Windows 10...

Régebbi laptopra Windows 10 vagy Linux?

Figyelt kérdés

A régebbi egy elég relatív szó. Egy HP ProBook 6570b-ről van szó. Ami van benne:


Intel® Core™ i5-3210M CPU @ 2.50GHz × 4

Intel® HD Graphics 4000 (IVB GT2)

320 gb HDD

8 gb DDR3 RAM


Ha Linuxot ajánlotok, akkor egyáltalán melyiket telepítsem? Olyanom még sosem volt. Meg egyáltalán mit bírna el ez a lapos?



2022. márc. 30. 20:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

@19

Az asztali gépemen évek óta használom ingyen. Csak a kinézet testreszabása van letiltva: háttérkép, téma, font, ilyesmi. Telepíteni is bármit tudtam, amit akartam.

2022. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés: Az Ubuntu egyenlőre bejön. YouTube-on szerencsére van részletes magyar nyelvű ismertető hozzá és a Gnome felületet is elég könnyű használni (szerintem). Tetszik a szoftver áruháza és az, hogy könnyű frissíteni mindent.


Mondjuk kétszer lefagyott, amit nem tudom, hogy miért? Ha jól emlékszem, az áruházban keresgéltem alkalmazásokat és egyszerűen lefagyott a képernyő.

2022. ápr. 2. 08:45
 23/33 A kérdező kommentje:
Egy dolog furcsa. Windows felhasználóként mindent ki akartam rakni az asztalra, parancsikonnak. Aztán úgy látom, hogy ez nem teljesen így működik.
2022. ápr. 2. 08:46
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
probald ki a Kubuntu-t csak lesni fogsz hogy mennyire at tudod alakitani a kinezetet ahogy neked tetszik
2022. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
#23 Le kell tölteni egy kiegészítőt a GNOME Shell hez (Ez része pl a Manjaro Linux disztribúciónak) hogy ikonokat rakhass ki a neve Desktop Icons NG DING . lefagyásnak általában a Java vagy hardver szokott az oka lenni, nem szokása a Linuxoknak lefagyni.
2022. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

#23 Egy Desktop Icons NG DING nevű pluginnal megteheted ( [link]

Alapértelmezetten ezt a ManjaroLinux tartalmazza a Fedorával egyetemben.


#22 Valami nem okés a hardverrel vagy valamely Java alapú szoftverrel, Libux csakis kizárólag akkor fagy ki ha sok a Java szoftver illetve ha gyenge a hardver vagy rosz valamilyen hardver.

2022. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

#20 És akinek nem volt Win7 sem ? Vagy ezt nem tudta mert az MS Erőteljesen titkolja?


Én maradok a privacybarát nyílt bár terminálközpontú Linuxoknál ha nem haragszol.


Példa:


A cégnél 2 nyomtatóm van 1 Canon és egy Brother wifis lézernyomtató, mindhez kaptam lemezt mert a Win10 nem hajlandó egymaga felismerni, de nem is ez a lényeg, felmentek a driverek ujraindítást követően nem indult a gép, vajon miért? Hát azért mert a kedves Win10 nem tud egyszerre két azonos drivert kezelni mert ellenkezik a DOS házirenddel és összekuszálja a különböző függőségeket így el sem indul a rendszer (vagy BSOD ok tucatjait kapod a szádba).

Próbaképp indítottam live módú Linuxot, nincs a gépen rajtaa rendszer, egy nyamvat pendriveról megy és bedugom hálózatba puff jön az értesítés hogy a két nyomtató használatra kész.


És érted fent sincs a Linux és már lehet vele nyomtatni, minden funkciót tud amúgy használni TELEPÍTÉS nélkül.


És érdekes mód azóta eltelt két év semmi baja nincs bár azóta irodagépként funkcionál és kapott még 2 nyomtatót (mégegy Canon és egy HP nyomtatót) de köszöni szépen tök jól van tudja mind a 4 nyomtatót kezelni akár egyszerre is.

2022. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
és pl a könyvelést gyorsabb 4 nyomtatóval egy időben kinyomtatni mint egyel szerencsétlenkedni.
2022. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
#20 Vagy mesélhetnék a SUSE vs Windows Server 2012 ről, na az egy külön könyvet megérne.
2022. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Tom Benko ***** válasza:
100%

Édesanyám gépére ArchLinuxot telepítettem. Hamarabb ment gajra a laptopzsanér, minthogy egyáltalán terminálba be kellett volna lépnie. Pedig az egy állítólag nagyon nem felhasználóbarátságos disztró.

Kollégám gépén Manjaro volt, amíg egy vérpistike haverja hozzá nem nyúlt. Szintén nem volt vele semmi problémája.

2022. ápr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!