Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 alatt, hogy lehet...

Windows 10 alatt, hogy lehet egy mappát láthatatlanná tenni, vagy jelszóval levédeni? (ha van ilyen opció)

Figyelt kérdés
Rákerestem a neten, de nem nagyon tudok rajta eligazodni. Lenne egy mappa amiben olyan dolgok vannak amit nem kötnék mások orrára. Semmi illegális, csak mégse akarom, hogy lássák az embereim. (:

2022. ápr. 1. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bitlocker meghajtótitkosítás az egész partícióra vonatkozik.

Egy darab mappánál bőven elég, ha becsamagolod egy jelszavazott archívumba (Winrar/7zip általában mindenki gépén van, ott az archívum létrehozásánál az egyik lépés a jelszó beállítása) - csak az fér hozzá aki a jelszót tudja.

2022. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ESET Endpoint Encryption

Fizetős, de erre találták ki. Öröklicencre kevesebb, mint 10.000 Ft.

2022. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges ezért fizetni. Ahogy #1-es leírta. De ha van a gépen Total Commander, azzal is be lehet egy jelszóval védett zip-be csomagolni.
2022. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm. Erre még nem is gondoltam, ez a lehető legjobb megoldás. Régen a Win 7 alatt csak simán elrejtettem a mappát és feloldottam, ha akartam ott valamit. :D Most is azt akartam, de szerintem ilyen opció már nincs is.

2. Ezzel nem élek, de köszönöm az információt. Felpontoztalak titeket, szép napot!

2022. ápr. 1. 11:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ingyenes VeraCrypt-el lehet virtuális meghajtót konténerfilet létrehozni.

Ugyanígy win lemezkezelővel lehet virtuális .vhd lemezt létrehozni és azt bitlockerrel titkosítani...


De a többi nem titkosító, csak "rejtő" program rosszabb mint a semmi, mert aki tudja az ellenszerüket annak fel fog tűnni hogy rejtegetni akarsz valamit és simán megnézi mi az.

2022. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor nézze... illegális dolog nincs benne. Max a szervizben történhetne meg, de van azoknak elég dolguk. Nem hinném, hogy ezzel ökörködnének. A családtagjaim meg nem tudják, hogy kell feltörni.
2022. ápr. 1. 11:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha valami unalmasnak tűnő mappának álcázod a poresz mappádat...
2022. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!