Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok PDF-et kétoldalas...

Hogyan tudok PDF-et kétoldalas, lapozható füzetként kinyomtatni?

Figyelt kérdés

Akárhogy állítottam Reader-ben nyomtatásnál a "Füzet" opciót, mindenáron úgy akarta kinyomtatni, hogy az 1. lap bal oldala a 2. oldal, jobb oldala az 1. oldal lett, viszont ez így értelemszerűen nem jót fog eredményezni, ha összehajtom :D


Egy 8 oldalas használati útmutatót szeretnék kinyomtatni fekvő lap mindkét oldalára 2-2 oldalt, ami így összesen 2 papírlap lesz, és így kéne kinéznie ahhoz, hogy ha ketté hajtom, a megfelelő eredményt kapjam:

1. lap eleje: bal oldalon a 8. oldal, jobb oldalon az 1. oldal,

1. lap háta: bal oldalon a 2. oldal, jobb oldalon a 7. oldal,

2. lap eleje: bal oldalon a 6. oldal, jobb oldalon a 3. oldal,

2. lap háta: bal oldalon a 4. oldal, jobb oldalon az 5. oldal.



2022. ápr. 6. 08:17
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Például a Foxit PDF olvasó régi verziójánál beállíthatom két oldal nyomtatását egy lapra. (és ugye a kétoldalas nyomtatást is be kell állítani)

Majd a nyomtatási oldaltartománynál speciális nyomtatási oldalsorrendet kell beírni:

n, 1, 2, n-1, n-2, 3, 4, n-3, n-4, 5, 6, n-5, n-6, 7, 8, n-7, n-8, 9, 10, n-9, n-10 ...

8 oldalnál: 8,1,2,7,6,3,4,5


Gyorskeresésre egy oldalsorrend kalkulátor: [link]

2022. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ideiglenes megoldásnak jó lehet egy Adobe Readerben is, de ha már egy 200 oldalas könyvet szeretnék kinyomtatni, kicsit körülményes egyesével beirkálni.. :D És feltételezem, nyomdában sem így csinálják :P
2022. ápr. 19. 09:07
 3/6 CspCsj ***** válasza:

Ezért linkeltem egy kalkulátort, ahol beírod az oldalszámot és legenerálja a listát.

Most ki is próbáltam: egy 200 oldalas PDF-et "kinyomtattam" egy másik PDF fájlba (a legenerált oldalsorrendet bemásoltam az oldaltartomány mezőbe) és működött.

2022. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de továbbra sem gondolnám, hogy ez a legoptimálisabb megoldás rá. Ez olyan, hogy a jobb fülemet megvakarhatom a bal kezemmel is a fejem felett átnyúlva, de akár a jobb kezemmel is odanyúlhatok :D Biztos van az Adobe Readernek is valami olyan beállítása, amivel ez kivitelezhető, erre szeretnék rájönni.
2022. ápr. 20. 11:26
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Sajnos nem használok Acrobat szoftvert, de kifejezetten erre keresve - talán így működik:

[link]

2022. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én pontosan így csináltam, a végeredmény mégsem az lett, amit vártam, szóval akkor nem értem :( Mindegy, majd még kísérletezgetek..
2022. ápr. 25. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!