Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows telepítőlemezt át...

Windows telepítőlemezt át másolhatom pendrive-ra?

Figyelt kérdés

A notim meghalt, egy régit tudok használni. Az új notebookban már nincs dvd olvasó.

Van egy windows 10es telepítő lemezem. Annak a tartalmát át tudom egyszerűen másolni egy pendrive-ra, hogy onnan tudjam az új gépre feltelepíteni az op. rendszert?

Sajnos a microsoft oldaláról sem tudom letölteni az iso képfájlokat. Nem ajánlja fel a pendrive-ra mentés lehetőségét.


Köszönöm a segítséget! :)


2022. ápr. 12. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem, ahhoz hogy a pendrive-os telepítő működjön neked a Media Creation Tool-s programot kell letölteni és egy boot pendrive-t csinálni.


Másolással nem lesz jó!

2022. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt letöltöttem, és odáig el is jutottam, hogy ki kell választani, hogy telepítő adathordozót szeretnék készíteni, válasszak nyelvet stb.stb, de utána már csak azt írja, hogy 8 gb szabad hely kell a c meghajtón. USB választási lehetőségem nincs..
2022. ápr. 12. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem magát a (.iso) lemezképet kell másolni a pendrive-ra, hanem a lemezkép tartalmát, megfelelő indítórekorddal ellátva.


Ehhez ott a Microsoft előbb említett Media Creation Tool nevű eszköze (amit Windows alól felkeresve a Microsoft ezzel kapcsolatos weboldalát - [link] - lehet elérni), vagy - ha megvan a .iso lemezkép - vannak még alternatívák:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link] - ha Linux alól írnád ki

2022. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Próbálkozom még ezekkel :)
2022. ápr. 12. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:

"de utána már csak azt írja, hogy 8 gb szabad hely kell a c meghajtón. USB választási lehetőségem nincs.."

Miután elindítottad a Media Creation Tool-t, elfogadtad a felhasználási feltételeket és kiválasztottad a terméket két választási lehetőséget kínál fel:

[link]

a felső közvetlenül az USB-s meghajtóra (pendrive, merevlemez, stb...) írna, az alsó meg a lemezkép letöltése (ez utóbbit a #3-as hozzászólásban szereplő eszközökkel lehet kiírni az USB-s meghajtóra).

2022. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a telepítő DVD simán átmásolható pendrivera (win8-10 esetén) és UEFI módon bootolható marad.


De én sokéves elavult wint már nem kezdenék el telepíteni.

2022. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!