Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen ingyenes operációs...

Milyen ingyenes operációs rendszert ajánlanátok az XP vagy bármelyik Microsoft op. Rendszer helyett?

Figyelt kérdés

Olyat keresek, amit felhasználói számítógépes ismerettel is tudok telepíteni és használni.

Olyan gépet szeretnék összerakni, amin nincsenek jogvédett programok, csak ingyenesek.Köszi


2010. szept. 15. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Linux!

Ubuntu 10.04

Ingyenes, és a hozzá való minden program is! Magyar nyelvű a telepítés is, nem nehéz. De ha nagyon megszoktad a Windows-t, akkor nehéz lesz az "átállás"

2010. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Eddig csak Windowst használtam, majd most ugrik a majom a vízbe! :) Köszi a gyors választ!

Jut eszembe, és esetleg milyen ingyenes vírusirtót ajánlanátok ugyan erre a gépre.

2010. szept. 15. 19:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem Ubuntu Linuxom van OpenOffice-szal, grafikai programnak GIMP, bár még soha nem használtam, médialejátszónak meg VLC. Körülbelül két perc kellett, hogy megszokjam és ugyanúgy lehessen használni, mint a Windows-t.

Nekem apukám telepítette, azt mondta, kipróbált a Linuyokból többfélét, de az Ubuntu a legfelhasználóbarátabb. Szóval nem tudom, hogy kell telepíteni, de ebből kiindulva tuti nem nagy ördöngösség.

2010. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Vírusírtót én nem használok, mert Linuxra alig-alig van vírus, így nagyon kevés rá az esély, hogy bekapj egyet.


A 2.válaszolónak üzenném, hogy nekem hiányoznak az exe fájlok :)

2010. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vírusirtóm nekem konkrétan azt hiszem, nincs. Vagy valami beépített, de külön nem lett rárakva, az biztos. Ha jól tudom, a Linuxot sokkal kevésbé támadják a vírusok, mert Windows-ra vannak optimalizálva.


Még egy dolog, de ezt nem próbáltam, csak hallottam: elvileg lehet leszedni egy olyan programot, amitől a Linuxod úgy fog kinézni, mint a Windows (magyarul egy skint :D), ha nagyon nem tudod megszokni, akkor keresd meg a neten ezt és nem lesz ilyen problémád :)

2010. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor UBUNTU lesz. :D

Gimp a mostani gépemen is fent van és a Paint.net is (nekem ez utóbbi vhogy jobban bejött) OpenOfficet használtam, ismerem, akkor nem lehet nagy ördöngösség az Ubuntu sem. :)

2010. szept. 15. 19:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek üzenem, hogy én egy annyira mezei júzer vagyok, hogy a gépen csak az internetet, a médialejátszót, a játékokat, valamint a szövegszerkesztőt szoktam használni. Talán ezért is érzem úgy, hogy nincs lényegi differencia a Windows használatához képest :)
2010. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az OpenOffice-ra át kell állni.

Milyen igaz, tényleg az xls hiánya... :))))

Hiába, az excel a legtutibb program Microsoftéktól.

2010. szept. 15. 20:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem most a legújabb favorit a GoogleDocs. Táblázatkezelője is van.

Igaz, hogy butus, csak a legalapabb dolgokat tudja, de eddig kb ami nekem kellett azt mind tudta.

2010. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Milyen igaz, tényleg az xls hiánya..."

Az OpenOffice (Calc) meg tudja nyitni, és lehet szerkeszteni benne.

2010. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!