Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint alatt nem tudok...

Linux Mint alatt nem tudok másolni egyik HDD-ről (NTFS) a másikra. "A célmappa írásvédett" Eddig Windows 10 alatt használtam a HDD-ket (NTFS). Ha lehet használnám mind a két rendszerben. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Linux Mint alatt nem tudok másolni egyik HDD-ről (NTFS) a másikra.

"A célmappa írásvédett" Eddig Windows 10 alatt használtam a HDD-ket (NTFS).

Ha lehet használnám mind a két rendszerben.


Mi a megoldás?



2022. ápr. 18. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Válassz másik célmappát..
2022. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Vagy írásvédett módban van csatolva a partíció, vagy csak a root tulajdonában van a mappa.

Ha el tudsz indítani rootként egy fájlkezelőt, akkor tedd a saját felhasználód tulajdonába. Ha nem megy, akkor terminálból navigálj a mappába, és add ki rá a "chmod 777 ." parancsot.

2022. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 CspCsj ***** válasza:
100%

Windows alatt a gyorsindítást kikapcsolnám.

[link]

[link]


(vagy a hibernálás kikapcsolása, rendszergazdai parancssorba: powercfg -h off)

2022. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs rendesen lezárva a meghajtó (vagy hiba van rajta), ezért csak olvashatóként kezeli.

#3 tanácsát mindenképp megfogadnám, illetve egy lemezellenőrzés is segíthet rajta.

2022. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Mint kernel verziója mennyi? Korábbi kiadások esetén még nem lehetett csak olvasható módon csatolni, akár ez is lehet a "hiba".
2022. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a jogosultsággal lesz a baj. Érdemes lenne megnézni, hogy hová csatolódott fel a kötet. Szerintem a /media alá csatolta be, ha megtaláltad ls -l paranccsal meg kellene nézni, hogy mi újság a jogokkal. Aztán a chmod-paranccsal levenni róla az írásvédelmet, szerintem egy kísérletet megérne.
2022. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!