Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordben létezik olyan -az...

Wordben létezik olyan -az Exceleshez hasonló- Megjegyzés beszúrási lehetőség, ami csak akkor látszik, amikor a kurzort egy érintett terület vagy szövegrész fölé visszük?

Figyelt kérdés

Wordben (.docx) vagy makróbarát Wordben (.docxm), esetleg egyéb elterjedt szövegszerkesztőben megoldható ez?


/A dokumentum pdf-ként történő mentése nem lenne jó megoldás, mert ugyan lehetőség lenne rá, hogy utólag Megjegyzéseket fűzzek egy-egy részhez, de sajnos nem lenne rá garancia, hogy minden pdf kezelőben egységesen jelenne meg a beszúrt megjegyzés./



#Word #Elrejthető Megjegyzés Worben #Egérmozgatásra megjeleníthető Megjegyzés Wordben
2022. ápr. 20. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A vélemenyezés / változasok követése nem jó? Oldalsó ablakban jelenik meg a megjegyzés, ha az adott szóra v mondatra viszed az egeret...
2022. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezzel próbálkoztam én is, de nekem nem úgy működik ahogyan szeretném.

Word 2016-ot használok.


Amikor egy szövegrészhez "Új megjegyzés"-t szúrok be, akkor a sor végén automatikusan megjelenik -és ott marad- egy lekerekített téglalap buborék.

Miután az érintett szövegrészre jobb egérgombbal kattintva a "Megjegyzés megjelölése elvégzettként" lehetőséget bejelöltem valóban megjelenik a szöveg fölé mozgatott egér hatására a Megjegyzés, de sajnos a szöveggel érintett sor végén a lekerekített téglalap buborék mindvégig látható marad.


Nekem olyan megoldás kellene, hogy ne legyen egyéb módon látható egy szövegben, hogy ott valahol megjegyzés van, csak úgy, ha az általam vastagabban írt -vagy egyéb módon kiemelt- szövegrész fölé viszik az egeret.

2022. ápr. 20. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:
nem is a korrektúra funkció amit keresel?
2022. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Wordöt nem használok már kb. 10 éve, de LibreOffice-ban van megjegyzés beszúrására lehetőség, bár nem teljesen úgy működik, mint Excelben. Nem akkor jelenik meg, ha föléviszed az egeret (ez igazából Excelben is csak egy szükségmegoldás, hiszen máshogy nem tudták elegánsan megoldani), hanem a lap szélén jelennek meg. A megjelenésük kikapcsolható a Nézet menüpontban.
2022. ápr. 21. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3: valóban nem kifejezetten a korrektúra funkciót keresem. :)

Nem a változások, javítások követése és dokumentálása lenne a cél.


Olyan lehetőségre lenne szükségem, hogy alapból ne legyen látható az olvasó személy számára, hogy mely szövegrészekhez van megjegyzés hozzá fűzve. Legalábbis ne olyan feltűnő buborékokkal, mint amit a Word az érintett sorok végére automatikusan betesz.

Én a szöveghez képest eltérő stílussal látnám el az adott szövegrészt, s csak akkor kellene megjelennie a megjegyzésnek, ha az egeret a szöveg fölé mozgatják.


Pl. ha egy szövegben a kertben található növényekről írok, akkor pl. az "uborkafélék" szövegrészhez szúrnék be egy Megjegyzést, amiben felsorolnám a hazánkban honos uborkaféle növényeket; aztán máshol meg a "dinnyefélék" szövegrészhez szúrnék be egy Megjegyzést, benne felsorolva a hazánkban honos dinnyeféléket, stb.

Ezek a Megjegyzések értelem szerűen csak akkor kellene -és csak addig kellene- hogy megjelenjenek, amikor és ameddig az egeret felettük tartja az olvasó.


Nem vagyok egy rutinos Word felhasználó. Inkább az Excel a jóbarátom. :)

De most a Wordben kellene a fenti feladatot működésileg korrekten és esztétikailag is tetszetősen megoldanom.

2022. ápr. 21. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!