Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az ubuntu linuxon, miért nem...

Az ubuntu linuxon, miért nem indul el a netbeans és az eclipse programok instalálás uán?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Honnan tudjuk, hogy neked miert nem indulnak el?
2022. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokat segítene a hiba orvoslásában, ha egy kicsivel pontosabban leírnád a hibajelenséget. Melyik verziót és hogyan telepítetted, hogyan indítod el, van-e esetlegesen hibaüzenet?

Ha parancssorból indítod, biztos kiír valami hibaüzenetet, az általában segít az elindulásban.

2022. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Elmegy az, csak erősen kell akarni!

Most kipróbáltam, egy frissen telepített Xubuntura feldobtam a Netbeans-t, nincs vele semmi gond. Csak a default-dek csomagot kell először telepíteni, abban vannak a Java fejlesztéshez szükséges cuccok.

2022. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mivel nem ad hibajelzést így honnan tudjam pontosítani, mi legyen a kiindulási alap? Arra gondoltam van itt hozzáértő is, aki már találkozott ezzel a hibával és tudta orvosolni.Az ubuntu softver áruházban van egy hozzászólás hogy: "not working." valószínű ö sem tudja hova tenni ezt a jelenséget.
2022. ápr. 22. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mik ezek a programok, de indítsd őket terminálból, akkor ki kell dobja a hibákat. Ha így sem, man-ban meg kell nézni van-e hozzá verbose kapcsoló, és azzal indítani
2022. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam van itt hozzáértő is"

Igen, van.

De tudod, a hozzáértő nem látnok, hogy belelásson a gépedbe.

Ez kb. olyan, mint amikor felhívják az autósuzerelőt azzal, hogy "nem indul az autó, mi a baj?" Nem fog tudni rá válaszolni, akkor sem, ha már 40 éve van a szakmában. Legfeljebb meg tudja mondani, hogy miket nézz meg, és azok után mikkel próbálkozz. De vaktában több tucatnyi dolgot felsorolhatna, és az sem biztos, hogy ha nem az a hiba, akkor jót teszel, ha azt a "megoldást" csinálod.


"Mivel nem ad hibajelzést így honnan tudjam pontosítani, mi legyen a kiindulási alap?"

Írtam, hogy parancssorból indítsd el, és ott 99%, hogy fog hibaüzenetet adni. De látom, csak méltatlankodni tudsz, együttműködni a problémád megoldásában nem.


"van egy hozzászólás hogy: "not working.""

Ez annyit jelent, hogy volt egy darab ember, akinek saját bevallása szerint nem működött. Egy olyan szoftvernél, amit több millióan használnak, ennyi azért nem óriási mennyiség.


Egyébként a verziót, és a telepítési módot is hiába kérdeztem, bár azért sikerült elejtened, hogy valószínűleg a szoftveráruházból akartad telepíteni.

A mérhetetlenül pontos esetleírásodnak hála arról sincs fogalmunk, hogy az Ubuntu melyik verzióját használod, így azt sem tudjuk megállapítani, hogy melyik verziót akartad feltelepíteni. (Mert ezt sem írtad.)


De én azt mondom, próbáld meg innen letölteni és telepíteni: [link] Ez menni szokott.

Mást nem tudunk mondani, ha titkolózol.

2022. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én letöltöttem a Netbeans oldaláról a hivatalos telepítőt (.sh fájlt), adtam neki x jogosultságot és elindítottam.

Az Ubis szoftveráruházban snap-os szarok vannak, azokat nyugodtan el lehet felejteni.

2022. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7 igen igazad van, most szeddtem le a netbeans-t manuálisan, igy meg lehet nyitni
2022. ápr. 22. 14:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk.
2022. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!