Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kell chat.hura java?

Miért kell chat.hura java?

Figyelt kérdés
És mi az a java mire jo azt tom h le kell tölteni
2010. szept. 16. 11:15
 1/10 teszla ***** válasza:
82%

mert az 1 programozó nyelv és abban fut a chat.hu

itt letöltheted: [link]

2010. szept. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
abban fut a chat kliens, és valszeg egy java megy a szerveren is mint chat alkalmazás szerver.
2010. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:24


Valójában Java VM kell hozzá, ami nem programozási nyelv. De minden más amit írtál (hogy honnan lehet letölteni) igaz.

2010. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
De látom le kell írnom, hogy mi a Java (mint nyelv) és mi a Java VM, mert itt tökéletesen pontatlan hozzászólások születtek. Tehát a chat.hu kliense valószínűleg Java nyelven íródott. Ámde a Java nyelven írt programok első körben egy bytekódnak nevezett formátumba fordulnak. Ez nem natív kód, tehát magában nem tudja futtatni egyetlen operációs rendszer se. A futtatáshoz szükség van egy "virtuális számítógépre" (ez a Java VM), és ez települ fel a gépedre, ez az amit kér a chat.hu.
2010. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ne kínlódjál okoska! :)

ha azt mondom, hogy miért van php a gyakori*.hu -n, akkor abba is belekötsz, hogy a kód php-ban íródott, de a kód értelmezése egy php modulban történik? így a szerverre nem php-t telepítünk, hanem php modult? túlspirázod enyhén szólva. senki sem gondolta, hogy a java nyelvet akarná a kérdező gépe telepíteni.

2010. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kamumail

Igaza van, a válaszadó tulspilázta a dolgot, de sztem inkább csak a tudásával akart villogni. Aminek egy ilyen részben anonim oldalon nincs sok értelme, de ez van.

2010. szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, pontos választ akartam adni. A kérdés az volt, mi az a Java, tehát elmondtam. Nem értem miért lenne jó fals információval tömni egy kérdező fejét? Sose tudhatjuk később kellhet-e neki a pontos válasz.
2010. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves SilverTiger, nagy szerencse, hogy a véleményed a legkevésbé se számít ezen az oldalon. Az egyetlen ami fontos, hogy feltett kérdésre pontos válasz szülessen, különben az oldal egész koncepciója értelmét veszti.
2010. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 teszla ***** válasza:
Hmm...szerintem a Java 1 programozási nyelv!!!!és a választ megadtam az első válaszban....de ha tényleg akarsz chatelni ez jobb kliens [link] itt letöltheted.
2010. szept. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ProFiler válasza:

Ha nem baj pontosítanék pár dolgot :)


1 a Java egy webkódolási eljárás (programnyelvként emlegetik de önnmagában nem az) amihez szükséges a egy runtime vagy virtuális számitógép rendszer. (ezt a mai op rendszerek már integrálják magukba)

2 a Java kódokat a böngészők 90%a nem vagy csak alig értelmezi ezért oda kell figyelni hogyan is állítod be mind a böngészőt mind a Java runtime rendszerét


3 A php egy önálló programnyelv, amit nem a böngészőben (mint a java ) vagy a gépeden, hanem szerveroldalon fut le. és szerverre nem Php modult hanem PHP futtatására alkalmas vebszervert kell telepíteni.


4. a zelim megfelelő működéséhez szintén szükséges a Java runtime megléte.

2015. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!