Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu,Xubuntu 22.04 vélemény?

Ubuntu,Xubuntu 22.04 vélemény?

Figyelt kérdés

Milyen problémákkal találkoztatok eddig az új rendszereken?

Érdemes egyből feldobni,vagy várjunk a 22.04.1-re?


Általános desktop felhasználásról lenne szó.



2022. ápr. 23. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én általában mindig várni szoktam kicsit, ha egy új rendszer megjelenik. (Mondjuk egyébként is ki szoktam használni egy rendszer támogatási időtartamát, nem szeretek gyakran váltani. De ez az én egyéni problémám. ;-)) Nagy baj valószínűleg nem lesz, ha most felteszed, eleve már ezt megelőzte egy bétatesztelési fázis, de azért még korántsem biztos, hogy minden hibátlan benne.
2022. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megvallva az igazat az LTS-ekben bízok leginkább,nemigen szokott gond lenni velük.

Lehet este teszek egy próbát az újdonsággal.Alap progikat használok,szerintem nagy gond nem lesz egyikkel se.

Csak hát az ördög nem alszik,hátha valaki már belefutott valami érdekesbe....

2022. ápr. 23. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Mi baja lehetne ? Desktop felhasználás gondolom azt jelenti hogy böngészés meg valami szöveg beirasa és filmnézés. Hát nem tűnik bonyolultnak .
2022. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, én az Ubuntutól és a származtatott disztróitól távol szoktam tartani magam. Nagyjából egyetlen előnyük van, hogy nagy a támogatottságuk, és elég népes a felhasználótáboruk. Meg talán annyi, hogy mivel nem túl frissek a csomagok, ezért viszonylag alaposan le vannak tesztelve.


De nekem ez a snap-os erőltetés nem tetszik, sok program nem is működik snap csomagban. Annak sem örülök, hogy a gyári Gnome-ot átpatchelik, nekem az original verzió jobban tetszik.

2022. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindig várni szoktam egy kicsit (fél-1 év) az új LTS disztró uán, mert sokszor belefutottam abba, hogy a szoftvergyártóknak idő kell, hogy alkalmazkodjanak az új disztróhoz, különösen, ha nem kifejezetten linuxos környezetre fejlesztett progiról van szó.
2022. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!