Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógépes telefon létezik?

Számítógépes telefon létezik?

Figyelt kérdés
Nem tudom miként fogalmazzam. Olyan programot keresek amivel lehetne számítógépről is telefonálni. Természetesen nem ingyen kéne, hanem akár rendes fizetős, percdíjas stb program, csak annyi volna a lényeg, hogy vagy akár valahogy a rendes telefonszámomat hozzátársítani vagy akár a programban lenne egy ottani saját szám, és arról tudnék telefonálni, illetve tudnának engem hívni.

2022. ápr. 27. 03:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

A kulcsszó amit keresel: VOIP (Voice Over IP - szabatosan fogalmazva: telefonálás Interneten keresztül - ez a szolgáltatás neve) softphone (a software és phone szavak összetételéből - ez meg az alkalmazásé).


Vannak hagyományos, SIP-szabványú VOIP-szolgáltatók (például: [link] ) - ezekhez beregisztrálsz, és akkor bármilyen SIP-kompatibilis softphone-klienssel (ilyen például: [link] vagy [link] vagy [link] vagy [link] ) vagy IP-telefonnal (ez utóbbi egy berendezés, úgy néz ki, mint egy asztali telefon, csak Internetre csatlakozik) tudsz vele kommunikálni.


A másik a saját szabványú VOIP-alkalmazások, amik a saját hálózatukban ingyenesek, telefonszámra történő hívás viszont pénzbe kerül.

Ilyen szolgáltatók például:

* [link]

* [link]

2022. ápr. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Tud ilyet a Skype is, de van jópár hasonló program, hívhatsz vezetékest és mobiltelefont is, de érdemes a legolcsóbbat megtalálni...

Én olyat ismertem (régen), hogy a vezetékest olyan 2 forintért, mobilt meg 8-9 Ft-ért hívtam percenként, volt számítógépre és mobiltelefonra is kliensprogramja. Számítógépen csak fülhallgató kellett...

Jaa mondjuk saját szám-elérhetőséget illetően anno nem néztem körül, mert az nem kellett, de talán jópár program van, ami tudhat ilyet is, mivel ezeket nem ismerem így csak a Skype ugrik be, ami régen tudott ilyet (bérelhető telefonszám x hónapra, kb. mint a feltöltőkártyás), biztos most is tud ilyet. Viszont régen is elég drága volt a többihez képest

Érdemes körülnézni azért, mert az árak nagyon eltérnek.

Keress ilyeneket (ha angolul nem tudsz, fordíthatsz a Google translate-vel): "VOIP rates Europe" stb.

A bérelhető számot is biztosító programokra is lehet van kulcsszó csak azt én ne mtudom, de majd biztos jár erre valaki, aki tudja.

2022. ápr. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Windows 10/11-ben lévő telefon alkalmazással össze tudod kötni a telefonod a számítógéppel, és ha mindkettő Bluetooth-os, akkor tudsz a géppel hívást indítani, fogadni.
2022. ápr. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igen ilyesmi programot keresek mint ezek a VOIP szolgáltatások.


De ez a Bluetooth-os összekötés sem lenne rossz dolog, igazából nem tudom van-e a gépben, de megnézem gyártó honlapját, hogy mi van benne pontosan típus szerint.

2022. ápr. 27. 06:28
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha van Wi-fi, van Bluetooth is.
2022. ápr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5


Honnan tudod, hogy laptopja van-e vagy asztali gép?

2022. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: Asztali gépnél usb-be dugható adapterrel tudsz bluetooth-ot varázsolni.
2022. ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Általában hibrid megoldásokat használnak.
2022. ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Laptop a gép.
2022. ápr. 27. 09:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Mostanában már általban van bluetooth a laptopokban, de azért koránt sem garantált.
2022. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!